Záchranná služba už vyjíždí i z Konstantinových Lázní

ČTK ČTK
22. 4. 2011 5:08
Nové výjezdní místo v lázeňském městě bude v provozu 24 hodin
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Konstantinovy Lázně (Tachovsko) - Nové výjezdové místo záchranné služby otevřel ve čtvrtek oficiálně Plzeňský kraj v Konstantinových Lázních.

Zřízení místa se čtyřiadvacetihodinovým provozem si vyžádalo zhruba půl milionu korun, vstříc vyšly zdejší lázně.

"Na stanovišti bude trvale přítomen řidič a sestra. Záchranář - lékař v případě potřeby přijede ze Stříbra," řekl krajský radní pro zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD).

"Konstantinovy Lázně jsou lázeňské město, kde v sezoně výrazně stoupne počet pacientů, hostů a turistů. V pokrytí záchranné služby tady bylo trochu hluché místo, jeho absence byla viditelná," konstatoval radní.

Záchranná služba posílila i v Železné Rudě

Předpokládá se, že posádka bude mít denně zhruba dva výjezdy.

Letos kraj rozšířil záchrannou službu v Železné Rudě na Klatovsku. Dosud zde byla jen v zimní sezoně, od letoška slouží celoročně, ale pouze ve dne, ne v noci.

"Chtěli bychom zřejmě ještě jedno místo na Modravě na Šumavě, kde je v turistické sezoně také hodně turistů, lyžařů. Jinak je tam ale malá hustota obyvatel," dodal radní.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy