Při noční nehodě na Domažlicku zemřeli tři mladí lidé, čtvrtý bojuje o život

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 12. 2018 12:47
Tři mladí lidé zemřeli v sobotu večer po dopravní nehodě na Domažlicku. Nehoda se stala na silnici první třídy I/22 z Domažlic do Klatov. Dva muži ve věku 21 a 25 let zemřeli na místě během resuscitace. Jeden muž a žena byli v kritickém stavu transportováni leteckou záchranou službou do Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni. Muž v nemocnici zemřel, 30letá žena bojuje o život. V sobotu o tom informovala krajská mluvčí policie Iveta Kořínková.
Snímek z místa nehody u Koutu na Šumavě.
Snímek z místa nehody u Koutu na Šumavě. | Foto: ČTK

Nehoda se stala v sobotu před 23:00. Vozidlo jelo od Kdyně na Domažlice. Řidič podle policie zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. Narazil stromu.

"Vozidlo pokračovalo ve smyku přes protisměrný jízdní pruh, vedoucí na obec Kout na Šumavě, a dále mimo komunikaci, kde narazilo do vzrostlého stromu," uvedla mluvčí s tím, že vůz se následně odrazil a i s cestujícími skončil v blízkém potoce, kde zůstal střechou pod vodou.

Na místě podle Kořínkové zasahovalo šest policejních hlídek a kompletní výjezd kriminální policie a vyšetřování z Domažlic. K nehodě přiletěly také dva armádní vrtulníky z Líní a Bechyně. Policisté žádají případné svědky tragédie o pomoc.

"Příčinu a další okolnosti tragické dopravní nehody policisté stále zjišťují. Doprava v místě dopravní nehody byla zprvu řízena kyvadlo a poté byla zvolena objízdná trasa," doplnila mluvčí.

Další nehoda se stala v sobotu po 03:00 na silnici druhé třídy ve směru od obce Myslinka na Kozolupy.

"Řidička, ročník 1992, projela levotočivou zatáčku a z dosud nezjištěných příčin sjela vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde s vozidlem narazila do náletových dřevin, od nichž byla vymrštěna a skončila na střeše," uvedla Kořínková. Vážným zraněním na místě podlehla. Bližší okolnosti a přesnou příčinu dopravní nehody ukáže nařízená soudní pitva, dodala.

Během noci na sobotu v Česku při nehodách zemřelo celkem šest lidí. Kromě čtyř v Plzeňském kraji jsou dvě oběti také v Jihomoravském kraji. Nejstarší oběti bylo 38 let.

 

Právě se děje

Další zprávy