Při noční nehodě na Domažlicku zemřeli tři mladí lidé, čtvrtý bojuje o život

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 12. 2018 12:47
Tři mladí lidé zemřeli v sobotu večer po dopravní nehodě na Domažlicku. Nehoda se stala na silnici první třídy I/22 z Domažlic do Klatov. Dva muži ve věku 21 a 25 let zemřeli na místě během resuscitace. Jeden muž a žena byli v kritickém stavu transportováni leteckou záchranou službou do Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni. Muž v nemocnici zemřel, 30letá žena bojuje o život. V sobotu o tom informovala krajská mluvčí policie Iveta Kořínková.
Snímek z místa nehody u Koutu na Šumavě.
Snímek z místa nehody u Koutu na Šumavě. | Foto: ČTK

Nehoda se stala v sobotu před 23:00. Vozidlo jelo od Kdyně na Domažlice. Řidič podle policie zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. Narazil stromu.

"Vozidlo pokračovalo ve smyku přes protisměrný jízdní pruh, vedoucí na obec Kout na Šumavě, a dále mimo komunikaci, kde narazilo do vzrostlého stromu," uvedla mluvčí s tím, že vůz se následně odrazil a i s cestujícími skončil v blízkém potoce, kde zůstal střechou pod vodou.

Na místě podle Kořínkové zasahovalo šest policejních hlídek a kompletní výjezd kriminální policie a vyšetřování z Domažlic. K nehodě přiletěly také dva armádní vrtulníky z Líní a Bechyně. Policisté žádají případné svědky tragédie o pomoc.

"Příčinu a další okolnosti tragické dopravní nehody policisté stále zjišťují. Doprava v místě dopravní nehody byla zprvu řízena kyvadlo a poté byla zvolena objízdná trasa," doplnila mluvčí.

Další nehoda se stala v sobotu po 03:00 na silnici druhé třídy ve směru od obce Myslinka na Kozolupy.

"Řidička, ročník 1992, projela levotočivou zatáčku a z dosud nezjištěných příčin sjela vpravo mimo komunikaci do příkopu, kde s vozidlem narazila do náletových dřevin, od nichž byla vymrštěna a skončila na střeše," uvedla Kořínková. Vážným zraněním na místě podlehla. Bližší okolnosti a přesnou příčinu dopravní nehody ukáže nařízená soudní pitva, dodala.

Během noci na sobotu v Česku při nehodách zemřelo celkem šest lidí. Kromě čtyř v Plzeňském kraji jsou dvě oběti také v Jihomoravském kraji. Nejstarší oběti bylo 38 let.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Babiš věří, že Zemana přesvědčí, aby nevetoval daňový balíček

Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že přesvědčí prezidenta Miloše Zemana, aby nevetoval daňový balíček. Jeho výhrady k předpisu nicméně chápe, řekl Babiš Rádiu Z. Prezident svůj úmysl sdělil v úterý při schůzce ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO). Podle Zemana předpis v nynější podobě výrazně narušuje rozpočtovou stabilitu. Prezident je také nespokojen s tím, že navzdory dohodě balíček neobsahuje zrušení superhrubé mzdy a zavedení nových sazeb daně z příjmu pouze na dva roky.

"Já ho půjdu nějak ukecat, musím ho přesvědčit," řekl dnes Babiš Rádiu Z. Věří, že Zemana přesvědčí. "Chápu výhrady prezidenta, ale on je samozřejmě z ČSSD, která chtěla vždy navyšovat daně, hnutí ANO je vždy snižovalo," prohlásil. Zeman byl předsedou sociální demokracie, později však stranu opustil a s jejími představiteli vedl řadu sporů.

Daňový balíček obsahuje mimo jiné zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazeb z příjmu 15 a 23 procent. Zemanovi ale vadí pozměňovací návrh Pirátů, který zvyšuje daňovou slevu na poplatníka. Babiš navrhuje senátorům, aby při projednávání balíčku úpravu slevy na poplatníka zrušili. Výpadky příjmů obcí a krajů chce kompenzovat 20 miliardami korun ročně, a to po dobu dvou let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy