Chlapec, kterého pokousali psi, je ve vážném stavu

ČTK ČTK
28. 8. 2014 11:47
Zvířata utekla z oploceného pozemku, policisté museli jednoho ze psů postřelit.
Chlapce podle svědků napadli dva němečtí ohaři (Ilustrační foto)
Chlapce podle svědků napadli dva němečtí ohaři (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Plzeň - Dva lovečtí psi, kteří ve středu v Janovicích nad Úhlavou na Klatovsku napadli šestiletého chlapce, utekli z oploceného pozemku. Policisté k jejich zneškodnění museli použít zbraň, poté začali poraněnému dítěti poskytovat pomoc.

Chlapec leží ve vážném, ale stabilizovaném stavu v plzeňské fakultní nemocnici, má mnohačetná poranění. Policie už zahájila úkony trestního řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

"Mnohačetná poranění má chlapec po celém těle," uvedla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Policisté ve středu po 17:00 přijali oznámení o tom, že po Janovicích volně pobíhají psi. Na místo vyjela hlídka z Nýrska, začala zvířata po obci hledat.

"V 17:35 hodin na volném prostranství zjistili napadené dítě a v uvedenou dobu dva lovečtí psi na něho stále útočili," uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Policisté jednoho z psů postřelili, jeden z mužů začal okamžitě poskytovat první pomoc zraněnému, druhý přivolal záchrannou službu.

"Před 18:00 byl chlapec se zraněním transportován letecky do nemocnice v Plzni. Policisté ohledali místo činu. Bylo zjištěno, že psi utekli z oploceného pozemku v době nepřítomnosti majitele," uvedla mluvčí. Použití střelné zbraně bylo podle Ladmanové vyhodnoceno jako oprávněné a přiměřené.

Případy, kdy pes napadne člověka, nejsou ojedinělé. Například na Třebíčsku pokousal v lednu rotvajler tříleté dítě a způsobil mu těžká zranění. Nezvladatelní psi ale napadnou i dospělé, včetně strážníků nebo policistů, když proti nim musí zasáhnout. V dubnu tak policisté v Blovicích na Plzeňsku museli zastřelit psa, který dva lidi pokousal a chtěl napadnout i je.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy