reklama
 
 

Policie a hasiči začali vyšetřovat požár v Synthesii

30. 3. 2012 11:04
V první řadě budou zjišťovat, zda oheň nevznikl kvůli závadě na elektroinstalaci

Pardubice - Policie a hasiči v pátek ráno zahájili vyšetřování čtvrtečního požáru ve firmě Rekla v areálu pardubické chemičky Synthesia.

V první řadě budou zjišťovat, zda oheň nevznikl kvůli závadě na elektroinstalaci. Řekla to mluvčí krajské policie Eva Maturová.

"Pokud se zjistí, že bylo více ohnisek požáru a závada na elektroinstalaci se vyloučí, budeme vyšetřovat další možné příčiny," uvedla Maturová.

Policie pracuje také s verzemi, že by oheň mohl vzniknout nešťastnou náhodou či cizím zaviněním. Nedbalost, například odhozený nedopalek cigarety nebo jiskra vzniklá při práci, však není příliš pravděpodobná, neboť požár vypukl v noci, kdy ve firmě neměl nikdo být.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové jsou na místě také pracovníci Technického ústavu požární ochrany z Prahy, zástupci generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, vyšetřovatelé hasičů Pardubického kraje i odborníci se speciálním kamerovým přístrojem Sferon na prostorovou dokumentaci.

Oheň vyvolal několik explozí

Požár vznikl v dřevěné hale, kde stála linka na likvidaci oleje. Z ní se oheň rozšířil na sklad s minerálními oleji. Oheň vyvolal několik explozí, plameny zasáhly i dvě nákladní auta. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Prohlédněte si fotografie rozsáhlého požáru v Synthesii:

Zaměstnanci firmy Rekla by se měli podle spolumajitele firmy Jana Ročka po požáru vrátit do práce zřejmě v pondělí, kdy by mělo vyšetřování spáleniště skončit. Hlavní výrobní objekty firmy podle něj poškozeny nebyly. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 až 25 milionů korun.

Přivolaní pracovníci Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč na místě nenaměřili žádné nebezpečné koncentrace jedovatých látek, které by unikly do ovzduší.

Na přilehlý potok v areálu podniku byly položeny norné stěny, které zachytávaly všechny látky stékající z požářiště.

autor: ČTK | 30. 3. 2012 11:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Pardubický kraj

  reklama
  reklama
  reklama