Rybáři na Přerovsku vylovili z rybníka mrtvolu

ČTK ČTK
11. 10. 2013 13:56
Tělo z Hradeckého rybníka musí nyní vytáhnout potápěči.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Simona Holecová

Přerov - Rybáři v pátek objevili dopoledne v Hradeckém rybníku v Tovačově na Přerovsku mrtvolu. Tělo vytáhli policejní potápěči, podle policejní mluvčí šlo o staršího muže

Policisté okolnosti jeho smrti i totožnost muže zjišťujíí.

"Před 10:00 nám místní rybáři oznámili, že v náhonu v Hradeckém rybníku nalezli tělo," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

V přápadu byla nařízena soudní pitva.

Mrtvého našli kriminalisté také loni v srpnu jen o pár kilometrů dál ve vodní nádrži Donbas u Troubek na Přerovsku. I tam jej objevili rybáři. Tělo leželo v kufru.

Policisté tehdy zjistili že šlo o osm let pohřešovaného podnikatele z Olomoucka, který byl zavražděn. Případ však nakonec odložili. Hlavní podezřelý, jeho známý, spáchal před lety sebevraždu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy