Kojenec se převrhl v autosedačce a dusil se. Zachránili ho strážníci

ČTK ČTK
12. 12. 2018 10:56
Několikaměsíčního kojence, který byl v převržené autosedačce, vyprostili v úterý v podvečer z osobního auta olomoučtí strážníci. Na malé dítě v problémech, které bylo v zaparkovaném autě u nákupního centra, je upozornila svědkyně. Kojenec byl v autosedačce hlavou dolů.
Auto z kterého strážníci zachránili dítě.
Auto z kterého strážníci zachránili dítě. | Foto: Městská policie Olomouc

"Strážníci rozbili zadní okno vozidla a dítě vyndali," řekl mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle. Podle záchranářů bylo dítě v pořádku.

Strážníci na parkoviště u nákupního centra v městské části Neředín přijeli před 17:00. Kojenec byl v zaparkovaném vozidle Škoda Octavia. "Hlídka u vozidla zjistila, že dítě je v autosedačce hlavou dolů a má zdravotní potíže. Vzhledem k možnému ohrožení života byli strážníci nuceni rozbít zadní okno vozidla, ze kterého následně vyprostili dusící se dítě," popsal mluvčí strážníků.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která dítě ošetřila, v tu dobu již na místě byla i matka dítěte. "Dítě jsme prohlédli. … Bylo v pořádku a předáno bylo poté matce," řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová. Případ převzala policie, dodal mluvčí strážníků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy