Kojenec se převrhl v autosedačce a dusil se. Zachránili ho strážníci

ČTK ČTK
12. 12. 2018 10:56
Několikaměsíčního kojence, který byl v převržené autosedačce, vyprostili v úterý v podvečer z osobního auta olomoučtí strážníci. Na malé dítě v problémech, které bylo v zaparkovaném autě u nákupního centra, je upozornila svědkyně. Kojenec byl v autosedačce hlavou dolů.
Auto z kterého strážníci zachránili dítě.
Auto z kterého strážníci zachránili dítě. | Foto: Městská policie Olomouc

"Strážníci rozbili zadní okno vozidla a dítě vyndali," řekl mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle. Podle záchranářů bylo dítě v pořádku.

Strážníci na parkoviště u nákupního centra v městské části Neředín přijeli před 17:00. Kojenec byl v zaparkovaném vozidle Škoda Octavia. "Hlídka u vozidla zjistila, že dítě je v autosedačce hlavou dolů a má zdravotní potíže. Vzhledem k možnému ohrožení života byli strážníci nuceni rozbít zadní okno vozidla, ze kterého následně vyprostili dusící se dítě," popsal mluvčí strážníků.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která dítě ošetřila, v tu dobu již na místě byla i matka dítěte. "Dítě jsme prohlédli. … Bylo v pořádku a předáno bylo poté matce," řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová. Případ převzala policie, dodal mluvčí strážníků.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy