reklama
 
 

Kojenec se převrhl v autosedačce a dusil se. Zachránili ho strážníci

12. 12. 2018 10:56
Několikaměsíčního kojence, který byl v převržené autosedačce, vyprostili v úterý v podvečer z osobního auta olomoučtí strážníci. Na malé dítě v problémech, které bylo v zaparkovaném autě u nákupního centra, je upozornila svědkyně. Kojenec byl v autosedačce hlavou dolů.

"Strážníci rozbili zadní okno vozidla a dítě vyndali," řekl mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle. Podle záchranářů bylo dítě v pořádku.

Strážníci na parkoviště u nákupního centra v městské části Neředín přijeli před 17:00. Kojenec byl v zaparkovaném vozidle Škoda Octavia. "Hlídka u vozidla zjistila, že dítě je v autosedačce hlavou dolů a má zdravotní potíže. Vzhledem k možnému ohrožení života byli strážníci nuceni rozbít zadní okno vozidla, ze kterého následně vyprostili dusící se dítě," popsal mluvčí strážníků.

Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která dítě ošetřila, v tu dobu již na místě byla i matka dítěte. "Dítě jsme prohlédli. … Bylo v pořádku a předáno bylo poté matce," řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová. Případ převzala policie, dodal mluvčí strážníků.

autor: ČTK | 12. 12. 2018 10:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Olomoucký kraj

  reklama
  reklama
  reklama