Sadista ze Studénky půjde na 25 let do vězení

ČTK ČTK
19. 10. 2010 16:30
Odsouzený je podle psychiatrů homosexuální sadista, trestán už byl osmkrát

Ostrava - Výjimečný trest 25 let vězení udělil ostravský krajský soud sedmačtyřicetiletému Ladislavu Krajčíkovi.

Podle rozsudku se loni na Silvestra ve Studénce na Novojičínsku pokusil nožem zabít syna své známé.

Krajčík byl souzen jako zvlášť nebezpečný recidivista. V minulosti spáchal vraždu a navíc se zjistilo, že trpí sexuální deviací - homosexuálním sadismem. Po propuštění z vězení a psychiatrické léčebny na svobodě vydržel jen necelé dva roky.

Krajčík se na místě odvolal. Během procesu odmítl tvrzení, že chtěl zabíjet. Naopak se hájil tím, že se sám bránil. "Nechtěl jsem ho zabít. Jen jsem se bránil napadení. Udeřil mě pěstí," řekl na svou obhajobu obžalovaný.

Jeho o 22 let mladší oběť hovořila zcela jinak. "Znal jsem se s ním jen 15 minut. Najednou na mě zaútočil nožem. Bylo to úplně bezdůvodně," řekl napadený mladík. V obličeji utrpěl dvě dlouhé a hluboké řezné rány.

Obeť přežila jen díky aktivní sebeobraně

Incident se odehrál jen dvě hodiny před koncem roku 2009. V bytě ve Studénce se sešla společnost přátel. Kromě majitelky bytu, jejího syna a manžela tam Silvestra slavila i jejich sousedka a Krajčík. Tvrdí, že měl s majitelkou bytu a matkou napadeného mladíka i přes svou homosexuální orientaci poměr. Právě to byl podle něj důvod, proč na něj syn údajné milenky zaútočil.

"Vyčítal mi, že kazím matce pověst, že se o ní kvůli mně říká, že je to vdaná lehká paní. Odpověděl jsem, že mu do toho nic není. Reagoval tak, že mě nejprve udeřil pěstí do nosu a pak asi popelníkem do hlavy. Na stole jsem nahmatal nůž a chtěl se bránit. Nic jsem neviděl, jen sem tak před sebou máchal," popsal situaci obžalovaný.

Jeho verzi ale soudkyně neuvěřila. Podle rozsudku útočil Krajčík bezdůvodně v okamžiku, kdy byli v kuchyni sami dva. Navíc jen chvíli po tom, co napadenému podal obloženou mísu. Napadený údajně přežil jen díky své obraně. Po útoku silně opilý Krajčík i s nožem odešel domů, kde si lehl a usnul. Tam jej také později policie zatkla.

Odsouzený už je poosmé, za násilí pošesté

Výjimečný trest soudkyně udělila především s ohledem na trestní minulosti odsouzeného. V tomto případě šlo už o osmé odsouzení.

"V minulosti byl šestkrát odsouzen za ublížení na zdraví, vydírání i vraždu. Jednou pak za vojenský zločin," uvedla. Naposledy do vězení šel v roce 1994. Krajský soud v Ostravě mu udělil čtrnáctiletý trest za vraždu muže. Už tehdy na něj soud pohlížel jako na nebezpečného recidivistu.

Vězení Krajčík opustil v listopadu 2006. Z cely ale kvůli sexuální deviaci putoval rovnou do psychiatrické léčebny, kde se léčil až do února 2008. Na svobodě pak pokračoval v ambulantní léčbě.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

U obce Puklice na Jihlavsku havaroval autobus, na místě je zřejmě deset zraněných dětí

Na silnici mezi obcemi Puklice a Příseka na Jihlavsku havaroval v pátek odpoledne autobus. Zřejmě se vyhýbal protijedoucímu autu a převrátil se na bok. V autobuse se zranilo několik dětí, podle odhadů hasičů asi deset. Mluvčí policie Dana Čírtková řekla, že zranění snad nebudou vážná.

Dopravce přistavil k nehodě náhradní autobus. "Zatím byly tři děti s lehkým zraněním z místa převezeny, ale ještě probíhá ošetřování dětí na místě ve druhém autobuse," řekla Čírtková.

Nehoda byla ohlášena po 14:00. "Řidič autobusu z dosud nezjištěných příčin, ale zřejmě z důvodu vyhýbání se protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici. Ta krajnice se utrhla, autobus se převrátil na bok a narazil částečně do stromu," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy