Na radnici v Ostravě končí dva náměstci a dva radní

ČTK ČTK
27. 6. 2012 10:56
Po výměně vedení ostravské ČSSD necítili politickou podporu svých spolustraníků
Ostravský magistrát (ilustrační foto).
Ostravský magistrát (ilustrační foto). | Foto: Portál města Ostrava

Ostrava - Čtyři ostravští městští radní z ČSSD na středečním jednání zastupitelstva odstoupili ze svých funkcí.

Byli mezi nimi i dva náměstci primátora - Aleš Boháč, který měl na starosti dopravu, a Jiří Srba, do jehož kompetence patřily například investice a majetek.

Kromě nich z postu radních odešli i Pavel Planka a Miroslav Rojíček.

Svůj odchod zdůvodnili tím, že po výměně vedení ostravské ČSSD necítí politickou podporu svých spolustraníků.

Ostravská městská rada má 11 členů a město tak přišlo zhruba o třetinu vedení.

"Je samozřejmě naším nezadatelným právem provést změny ve složení rady a náměstků a nemusíme to nikomu vysvětlovat. Ale protože se nebráníme vysvětlení, tak vám řeknu, že kolegové, kteří předložili rezignace, necítí dostatečnou politickou podporu v rámci sociální demokracie," uvedl při projednávání rezignací primátor Petr Kajnar (ČSSD).

Jeho slova pak potvrdili i odstupující radní, kteří shodně zopakovali, že necítí podporu ČSSD. Poděkovali za spolupráci starostům i ředitelům příspěvkových organizací. "Politika je někdy taková," komentoval svůj odchod náměstek Srba.

Funkci náměstka pro dopravu převzal radní Tomáš Sucharda, zastupitel a ředitel příspěvkové organizace Majetková správa Ostrava-Jih Jiří Hrabina povede odbor investic a majetek.

Novými radními se stali zastupitel a starosta ostravské městské části Poruba Lumír Palyza a zastupitel a pedagog Aleš Koutný. Radu doplnil ještě radní Dalibor Gříšek, který je nyní řadový zastupitel, ale radním už dříve byl.

Ostravské městské zastupitelstvo má 55 členů. Radnici vede koalice ČSSD a ODS.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Brémy na úvod baráže doma remizovaly 0:0 s Heidenheimem

Fotbalisté Brém v úvodním zápase baráže o účast v německé lize remizovali 0:0 s Heidenheimem a nevyužili výhodu domácího prostředí. Za Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie. Odveta se hraje v pondělí.

Brémy v posledním bundesligovém kole deklasovaly Kolín nad Rýnem 6:1, ale třetí tým druhé ligy na svém stadionu přehrát nedokázaly. Domácí mužstvo navíc v 87. minutě oslabil kapitán a obránce Niklas Moisander, který byl vyloučen po druhé žluté kartě.

Heidenheim si v závěrečné přesilovce vytvořil tlak i šance, ale Pavlenka udržel čisté konto. I tak Werderu dál hrozí první sestup po 40 letech.

Baráž o účast v německé fotbalové lize - úvodní zápas:

Brémy - Heidenheim 0:0.

Odveta se hraje v pondělí.

před 3 hodinami

Senát USA schválil sankce za bezpečnostní zákon pro Hongkong, zbývá už jen podpis prezidenta Trumpa

Americký Senát schválil sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí kontroverzního bezpečnostního zákona pro Hongkong. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž ke vstupu normy v platnost zbývá už jen podpis prezidenta Donalda Trumpa. Zákon podle Washingtonu a dalších kritiků podrývá autonomii Hongkongu coby finančního centra pod čínskou správou.

Senát sankce přijal jednohlasně poté, co je ve středu rovněž bez výhrad podpořili členové Sněmovny reprezentantů. Schválená právní norma zavádí postihy subjektů, které pomáhají omezovat autonomii Hongkongu, i finančním institucím, které těmto subjektům pomáhají v podnikání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy