Muž spadl ze střechy, zraněný odjel autem domů se převléknout. Musel pro něj vrtulník

ČTK ČTK
29. 11. 2019 8:32
Moravskoslezští záchranáři ve čtvrtek odpoledne ošetřili v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku muže, který při práci na střeše spadl z výšky zhruba devíti metrů a poté odjel autem domů, aby se převlékl. Při pádu přitom utrpěl mnohočetná poranění, do nemocnice ho přepravil vrtulník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Zdravotnická záchranná služba dostala informaci o pádu čtyřiapadesátiletého muže ze střechy po 14:30. "Z místa, kde k události došlo, poté odjel automobilem asi deset kilometrů na adresu svého bydliště, přičemž záchranářům po jejich příjezdu sdělil, že se chtěl převléknout," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zasahující lékař u pacienta zjistil poranění hlavy, hrudníku, páteře, ruky a pánve. Záchranářské týmy ho zajistily krčním límcem, pánevním pásem a uložily ho do vakuové matrace.

"Po podání léků a dalších úkonech byl následně vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice a předán do péče týmu urgentního příjmu," doplnil Humpl.

Mluvčí varoval před přenášením, převážením nebo jinou manipulací s člověkem, který spadl z výšky. Hrozí podle něj další postižení zraněného a zhoršení jeho zdravotního stavu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy