Muž spadl ze střechy, zraněný odjel autem domů se převléknout. Musel pro něj vrtulník

ČTK ČTK
29. 11. 2019 8:32
Moravskoslezští záchranáři ve čtvrtek odpoledne ošetřili v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku muže, který při práci na střeše spadl z výšky zhruba devíti metrů a poté odjel autem domů, aby se převlékl. Při pádu přitom utrpěl mnohočetná poranění, do nemocnice ho přepravil vrtulník.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Zdravotnická záchranná služba dostala informaci o pádu čtyřiapadesátiletého muže ze střechy po 14:30. "Z místa, kde k události došlo, poté odjel automobilem asi deset kilometrů na adresu svého bydliště, přičemž záchranářům po jejich příjezdu sdělil, že se chtěl převléknout," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Zasahující lékař u pacienta zjistil poranění hlavy, hrudníku, páteře, ruky a pánve. Záchranářské týmy ho zajistily krčním límcem, pánevním pásem a uložily ho do vakuové matrace.

"Po podání léků a dalších úkonech byl následně vrtulníkem přepraven do ostravské fakultní nemocnice a předán do péče týmu urgentního příjmu," doplnil Humpl.

Mluvčí varoval před přenášením, převážením nebo jinou manipulací s člověkem, který spadl z výšky. Hrozí podle něj další postižení zraněného a zhoršení jeho zdravotního stavu.

 

Právě se děje

Další zprávy