Vlaky mezi Smržovkou a Josefovým Dolem opět jezdí

ČTK ČTK
12. 1. 2011 19:15
Led se zřítil na koleje, osobní vlak ale stihl před masivem zastavit
Foto: Ludvík Hradilek

Liberec - Ledový masiv blokoval až do středečního odpoledne provoz na železniční trati ze Smržovky do Josefova Dolu na Jablonecku. Nyní už vlaky opět jezdí.

Ledový masiv spadl v úterý večer ze skály na železnici ze Smržovky do Josefova Dolu na Jablonecku a trať zablokoval. Led se zřítil na koleje nedaleko zastávky v Jiřetíně pod Bukovou, osobní vlak ale stihl před masou ledu zastavit.

Pracovníci Správy železniční dopravní cesty tam proto ve středu dopoledne preventivně odstranili všechny ledové převisy kolem tratě.

Dopravu na trati mezitím zajišťovali autobusy, nemohly ale zajet k zastávce Tanvaldský Špičák, náhradní zastávka byla u Pošty v Albrechticích v Jizerských horách, informoval mluvčí Českých drah Radek Joklík.

Není to poprvé, co je letos v zimě kvůli ledu trať uzavřena. Zhruba pětikilometrová trať vede úzkými údolími, uzavřena musela být z bezpečnostních důvodů už o Vánocích právě kvůli ledovým převisům. Velmi rychle se tehdy ale podařilo led odstranit.

 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy