V ústecké nemocnici zemřela čtyřletá dívka. Podlehla meningokoku typu C

ČTK ČTK
10. 3. 2017 15:47
V ústecké Masarykově nemocnici zemřelo dítě na meningokokovou infekci. Dítě bylo na infekční oddělení ústecké nemocnice převezeno v pondělí večer z nemocnice v České Lípě. "A to se závažnou meningokokovou infekcí v šokovém stavu, dva dny doslova bojovala o život. Vzhledem k závažnosti tohoto onemocnění a kritickému stavu se přes maximální snahu lékařů nepodařilo dítě zachránit," řekl mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra. Dítě zemřelo ve středu večer. Lidem z nejbližšího okolí nemocného hygienici doporučují, aby omezili nadměrnou fyzickou zátěž. V kraji je to letos druhý případ, meningokokovou infekcí onemocnělo také jedno dítě v Liberci. U něho byla léčba úspěšná.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 38 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy