Při nehodě u Jičína se zranilo pět lidí

ČTK ČTK
3. 2. 2014 8:23
K čelnímu střetu došlo u obce Ohaveč.
Foto: HZS Pardubického kraje

Jičín - Pět lidí se zranilo při dopravní nehodě na silnici I/16 z Jičína na Mladou Boleslav.

Těžké zranění utrpěl jednadvacetiletý muž, kterého museli záchranáři vyprostit z auta. Další tři ženy a jeden muž utrpěli lehká zranění, řekl mluvčí královéhradecké záchranné služby Tomáš Ježek.

Podle informací policie šlo o čelní střet dvou osobních automobilů u obce Ohaveč. "Příčinu nehodu nyní na místě vyšetřujeme," doplnila mluvčí jičínské policie.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Čínská vláda zrušila kvůli koronaviru všechny oslavy Nového roku

Peking ve snaze zabránit dalšímu šíření nového koronaviru odvolal všechny velké akce spojené s oslavami lunárního Nového roku, jehož příchod připadá na sobotu. Úřad čínské metropole pro turistiku uvedl, že se tím snaží omezit shromažďování lidí a že zdraví má přednost.

Koronavirem se v Číně doposud nakazilo více než 600 lidí, 17 jich zemřelo. Několik měst přerušilo provoz veřejné dopravy a požádalo obyvatele, aby nikam nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Město Wu-chan, kde nákaza propukla, je odříznuté od světa. Nelétají tam letadla a nejezdí vlaky ani autobusy.

Na svátky kolem lunárního Nového roku se přitom obvykle na cesty za příbuznými po celé Číně, ale i do zahraničí, vydávají stamiliony lidí. Státní železniční společnost ve čtvrtek uvedla, že od pátku bude lidem vracet v plné výši peníze za nevyužité jízdenky.

Další zprávy