Žena z Brna zavraždila měsíční dceru, odsedí si 16 let

ČTK ČTK
23. 4. 2014 16:47
Podle znalců mělo dítě proraženou lebku, žena se brání tím, že jí dcera upadla při koupání.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Brno - Brněnský krajský soud poslal na 16 let do vězení pětadvacetiletou ženu z Brna za vraždu měsíční dcery. Dítě zemřelo loni v prosinci kvůli zraněním na hlavě.

Zatímco lékaři dospěli k závěru, že podlehlo několika ranám do hlavy, které způsobily tříštivou zlomeninu lebečních kostí a krvácení do mozku, matka tvrdí, že se její dcera zranila při koupání.

Proti verdiktu se může žena i obžaloba odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci. Zatím se k rozsudku nevyjádřili.

V den vraždy vypila žena asi deset piv. Když se manžel vrátil večer z práce, pohádala se s ním natolik, že sousedé museli přivolat policii. Muž šel pak zkontrolovat děti.

Žena: Upadla mi při koupání

Zatímco dvouletá dcera byla v pořádku, její teprve měsíční sestra měla na hlavě modrající bouli a plakala. Otec sice ihned zavolal záchranáře, těm se ale ani přes všechno úsilí nepodařilo kojence zachránit. Na místo byl proto přivolán soudní lékař, který hned poznal, že dítě má rozbité lebeční kosti.

Státní zástupce Ivan Hrazdíra v obžalobě uvedl, že matka v opilosti několikrát uhodila plakající děvče do hlavy. Žena to s brekem odmítla. "Rozhodně jsem jí nedala ani jednu ránu. Byla pravda, že jsem byla opilá, ale své děti miluju," uvedla.

Soudu řekla, že dceru krátce před smrtí koupala. "Protože jsem byla opilá, asi dvakrát mi při koupání vyklouzla z náručí a uhodila se o hranu umyvadla," uvedla na svoji obhajobu.

Tuto verzi ale zcela odmítli odborníci ze soudního lékařství. Podle nich zřejmě dítě zranilo dupnutí na hlavičku, opakované údery pěstí nebo mrštění na hranu umyvadla.

 

Právě se děje

Další zprávy