Muž dostal za znásilnění postižené ženy osm let

ČTK ČTK
10. 11. 2011 11:52
Pavel Hájek byl brněnským krajským soudem odsouzen i za několik krádeží

Brno- Brněnský krajský soud ve čtvrtek v odvolacím řízení potvrdil osm let vězení pro Pavla Hájka za znásilnění a krádeže.

Šestačtyřicetiletý muž byl potrestán za to, že v září 2010 vešel opilý do pavilonu žen v Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně na Kociánce, kde pohlavně zneužil mentálně retardovanou šestadvacetiletou ženu, která je upoutána na invalidní vozík.

Pachatel vinu odmítal. Tvrdil, že si s ní jen "povídal o pejskovi". Hájil se tím, že se šel na Kociánku zeptat na případné volné místo. Chtěl prý v ústavu pracovat, protože se "rád stará o druhé lidi". Usvědčily jej ale důkazy.

Hájek také kradl, nemocnici musí zaplatit škodu

Hájek se dopustil i několika krádeží. Městský soud v Brně jej letos v dubnu potrestal souhrnným trestem devíti lety vězení.

V srpnu ale odvolací brněnský krajský soud verdikt zmírnil na osm let vězení. Další odvolání si ale ve věci podala Vojenská nemocnice v Brně, kde Hájek ukradl monitor za 1300 korun. Nemocnice žádala, aby soud muži nařídil zaplatit škodu.

Soud se proto ve čtvrtek kauzou zabýval znovu. Na výši trestu pro Hájka nic nezměnil. Nově mu ale nařídil, že škodu nemocnici musí zaplatit. Muž se čtvrtečního jednání neúčastnil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy