reklama
 
 

Ve skiareálu Lipno se těžce zranil malý lyžař

31. 1. 2014 21:37
V uzavřené části sjezdovky přejížděl kupu technického sněhu

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - V lyžařském areálu Lipno se v pátek odpoledne na Kramolíně těžce zranil desetiletý chlapec. Spadl, když v uzavřené části sjezdovky přejížděl kupu technického sněhu, sdělil mluvčí horských záchranářů Radek Zeman.

Neštěstí se stalo kolem půl třetí odpoledne. Přivolaní členové Horské služby chlapce našli ležícího na břiše, byla u něj jeho matka. Měl zkroucenou nohu a stěžoval si na silnou bolest.

"Vše nasvědčovalo tomu, že si způsobil možná i komplikovanou zlomeninu ve stehně," uvedl Zeman. Záchranáři chlapce ve vakuové matraci dovezli k vrtulníku, který ho přepravil do nemocnice v Českých Budějovicích.

"Upozorňuji, že všichni návštěvníci lyžařských areálů musejí bezpodmínečně dodržovat pokyny obsluhy. Jezdit lze skutečně jen v místech, která jsou pro lyžování určena," důrazně varoval náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

Horská služba v posledních dnech pomáhala těžce zraněným návštěvníkům hor několikrát, hlavně v Krkonoších. V noci na pátek se při lezení v náročném skalním terénu v Čertově rokli nad Obřím dolem zřítil jednačtyřicetiletý horolezec.

Ve čtvrtek byla Horská služba přivolána k těžce zraněnému mladému snowboardistovi a lyžařovi na sjezdových tratích v Janských Lázních.

autor: ČTK | 31. 1. 2014 21:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama