Ve skiareálu Lipno se těžce zranil malý lyžař

ČTK ČTK
31. 1. 2014 21:37
V uzavřené části sjezdovky přejížděl kupu technického sněhu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Zuzana Hronová

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - V lyžařském areálu Lipno se v pátek odpoledne na Kramolíně těžce zranil desetiletý chlapec. Spadl, když v uzavřené části sjezdovky přejížděl kupu technického sněhu, sdělil mluvčí horských záchranářů Radek Zeman.

Neštěstí se stalo kolem půl třetí odpoledne. Přivolaní členové Horské služby chlapce našli ležícího na břiše, byla u něj jeho matka. Měl zkroucenou nohu a stěžoval si na silnou bolest.

"Vše nasvědčovalo tomu, že si způsobil možná i komplikovanou zlomeninu ve stehně," uvedl Zeman. Záchranáři chlapce ve vakuové matraci dovezli k vrtulníku, který ho přepravil do nemocnice v Českých Budějovicích.

"Upozorňuji, že všichni návštěvníci lyžařských areálů musejí bezpodmínečně dodržovat pokyny obsluhy. Jezdit lze skutečně jen v místech, která jsou pro lyžování určena," důrazně varoval náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.

Horská služba v posledních dnech pomáhala těžce zraněným návštěvníkům hor několikrát, hlavně v Krkonoších. V noci na pátek se při lezení v náročném skalním terénu v Čertově rokli nad Obřím dolem zřítil jednačtyřicetiletý horolezec.

Ve čtvrtek byla Horská služba přivolána k těžce zraněnému mladému snowboardistovi a lyžařovi na sjezdových tratích v Janských Lázních.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy