Šumava začala s kůrovcem bojovat jedy

Šumava začala s kůrovcem bojovat jedy
Trojnožka v Mlynářské slati s žabími vajíčky
Otrávená trojnožka v bezzásahovém území 5 metrů od první zóny
Trojnožky stojící u Modravy
Štítek upevněný na kmenu před Černohorskou nádrží
Foto: Jaromír Bláha, Hnutí Duha
Domácí Domácí
6. 5. 2011 11:28

V Národním parku Šumava se objevily otrávené lapáky a trojnožky, jejichž pomocí chce vedení parku bojovat s kůrovcem. Jak upozornilo Hnutí Duha, jsou ale rozmístěny i v oblastech, kde zatím platí kvůli ochraně přírody zákaz. Ředitel parku Jan Stráský popřel, že by o nepovoleném rozmístění věděl.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy