Kandidátky bloku Hlavu vzhůru povede Doktor a Janáčková

ČTK ČTK
3. 9. 2013 16:37
Celorepublikovým lídrem sdružení 11 stran či hnutí bude jeho iniciátorka Jana Bobošíková
Michal Doktor.
Michal Doktor. | Foto: ČTK

Praha - Krajskou kandidátku bloku Hlavu vzhůru, za kterým stojí bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, povede v jižních Čechách exposlanec ODS Michal Doktor, v Moravskoslezském kraji pak bývalá senátorka Liana Janáčková.

Členové bloku, který sdružuje zástupce 11 stran či hnutí, to oznámili novinářům. Šéfkou a celorepublikovým lídrem bude podle očekávání Bobošíková. Další lídry chce blok představit v dalších dnech a týdnech.

Zástupci bloku v minulých dnech uvedli, že je podpoří bývalý prezident Václav Klaus. Jak by podpora mohla vypadal, ale v úterý neuvedli.

Zástupce bloku Václav Musílek na dotaz novinářů řekl, že nedávné schůzky s Klausem se účastnilo asi 20 členů bloku. "Všichni členové říkají totéž a nemáme potřebu se k tomu dále vyjadřovat," poznamenal Musílek.

Volební blok chce podle Bobošíkové zamezit přeměně ČR v policejní stát, šikanování občanů všech vrstev, zastavit zadlužování státu a posílit postavení rodin. "Uděláme vše pro to, abychom vyvázali ČR z povinnosti přijmout euro," uvedla Bobošíková.

Podle Doktora se blok obrátí na prezidenta Miloše Zemana s prosbou, aby zamezil přijetí zákona o nové dani z nemovité věci. Doktor ji považuje za nemravnou.

Blok chce v případě zvolení do sněmovny rovněž zastavit růst nepřímých daní a prosadit princip, podle kterého by zákony platné od začátku nového roku nebylo možné přijmout po 30. červnu roku předcházejícího.

 

Právě se děje

Další zprávy