Halu v areálu skládky Celio v Litvínově hasiči už jen dohašují, škoda je 100 milionů

ČTK ČTK
21. 9. 2018 8:42
Při samotném požáru nebyl nikdo zraněn, jeden z hasičů si ale při zásahu zlomil ruku.
Požár v Litvínově.
Požár v Litvínově. | Foto: ČTK

Litvínov (Mostecko) - Požár haly v areálu skládky Celio v Litvínově je téměř dohašen. Na místě v současnosti zůstává jedna jednotka hasičů, řekl v pátek mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Milan Rudolf.

Příčinami a důsledky požáru haly, kterou oheň zasáhl ve středu a způsobil škodu asi 100 milionů korun, se v pátek od 10:00 bude zabývat také Bezpečnostní rada Ústeckého kraje, řekla mluvčí kraje.

"Veškerý materiál z haly se podařilo vyskladnit kolem 3:00 v noci. Nyní je na místě vyhlášen první, nejnižší stupeň požárního poplachu. Na místě zůstává jedna jednotka hasičů z Mostu, kteří provádějí drobné dohašovací práce," řekl Rudolf. Při samotném požáru nebyl nikdo zraněn, jeden z hasičů si ale při zásahu zlomil ruku.

Hala s linkou na drcení odpadu hořela od středečních 13:00. Hasiči měli obavy, že by se mohla propadnout střecha, kde byla navíc umístěna fotovoltaická elektrárna, nebo další nosné konstrukce. Statické posouzení se kvůli velkému žáru nepodařilo v průběhu zásahu provést. Do haly proto hasiči nevystupovali a naskladněný materiál vyváželi pomocí speciálního dálkově ovládaného pásového nakladače, který si zapůjčili z Hlučína.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy