Prodejce elektřiny Lumen Energy kupuje NATLAND

eko
15. 11. 2007 16:45
NATLANG Group kupuje 51 procent Lumen Energy

Praha - Investiční skupina Natland Group kupuje 51procentní podíl ve společnosti Lumen Energy, která se zabývá nákupem a prodejem elektřiny z českých i zahraničních zdrojů. Aktuálně.cz to potvrdil zdroj blízký jednání.

Zástupci Natland Group zatím nechtěli tuto informaci více komentovat s odkazem na pondělní tiskovou konferenci, kde médiím sdělí bližší informace.

Licenci k prodeji elektřiny má v Česku asi 150 společností. "Aktivních obchodníků je ale asi jen dvacet a mezi ně právě patří i jihočeský Lumen Energy," řekl pro Aktuálně Ladislav Kříž, tiskový mluvčí elektrárenské společnosti ČEZ.

Obchodník s elektřinou Lumen Energy patří do nadnárodního holdingu Lumen International se sídlem v Českých Budějovicích. Vedle Česka holding působí také na Slovensku, Polsku, Rumunsku, Chorvatsku a Bulharsku. Hlavní činností společnosti jsou kompletní práce v oboru elektro.

Vstup Natland Group do společnosti Lumen Energy ukazuje podle analytiků na fakt, že obchod s elektřinou bude v následujících letech generovat velké zisky. "Tato akvizice ale cenu elektřiny pro konečné spotřebitele pravděpodobně neovlivní,"  říká Jan Procházka ze společnosti Cyrrus.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy