Poosmé v černých číslech: Čedok utržil 3,26 miliardy

alt
27. 6. 2008 12:10
Majitelé cestovní kanceláře chtějí dividendy
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Přes 3,26 miliardy korun loni utržila cestovní kancelář Čedok, to je meziročně o necelých šest procent více.

Zisk před zdaněním zůstal na stejné úrovni, bez mála 36 milionech korun. Ve srovnání s rokem 2006 zvýšil Čedok své  tržby a výnosy o 174 miliónů. Uvedl to Tomáš Brejcha, šéf marketingu a tiskový mluvčí společnosti.

Cestovní kancelář tak byla už poosmé v černých číslech a její nový majitel, investiční skupina Odien, pomýšlí na dividendy.

Na dnešní valné hromadě firmy vlastníci rozhodli o snížení základního kapitálu o necelých 68 milionů korun na 299 milionů. Společnost tak uhradí ztrátu z minulých let, a bude moci v budoucnu vyplácet podíly na zisku.

V roce 2007 firma významně investovala, například do rozšiřování pobočkové sítě, a do internetového prodeje. Nyní společnost provozuje 46 vlastních poboček po celé ČR.

Letos chce Čedok utržit 3,45 miliardy a vydělat přes 50 milionů korun.

Holding Odien koupil 98 procent akcií Čedoku loni na podzim od firmy Unimex Group.

Čtěte dále:
Za Čedok vyinkasoval exmajitel 80 milionů dolarů
Čedok sníží svůj základní kapitál
ČNB zatrhla vytěsnění malých akcionářů Čedoku

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy