ČNB zatrhla vytěsnění malých akcionářů Čedoku

hpv,aju
16. 4. 2008 16:05
Žádost Odien Group o vytěsnění neprošla
Foto: Čedok

Čtěte také

Čedok logo

Praha - Drobnou čáru přes rozpočet udělala centrální banka novému majiteli cestovní kanceláře Čedok.

Odien Group, která Čedok ovládá z 98 procent, zažádala ČNB o souhlas s vytěsněním ostatních akcionářů. A odpověď banky zní podle zjištění deníku Aktuálně.cz - Ne.

Nesouhlas nabyl právní moci 3.dubna. Jedná se přitom o ne zcela obvyklý krok ČNB.

"Za dva a půl roku Česká národní banka posuzovala 184 žádostí o vytěsnění drobných akcionářů. V 53 případech souhlas neudělila," sdělil Pavel Zúbek z tiskového oddělení národní banky. 

"Nebudeme to komentovat," uvedl na dotaz Brian Wilson ze skupiny Odien.

Podle informací deníku Aktuálně.cz by jedním z problémů mohla být příliš nízká nabízená cena za akcii.

Odien Group koupila v prosinci 98 procent Čedoku od společnosti Unimex Group, již ovládá jeden z nejbohatších českých podnikatelů Jiří Šimáně. Podle informací tureckých médií za nabytý podíl zaplatila 80 milionů dolarů.

Za společností Odien Group stojí bohatá turecká rodina Saranů spolu s americkými fondy. Jediným majitelem je společnost Odien Capital Partners se sídlem na Kajmanských ostrovech.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Na Maltě zadrželi muže, kterého podezírají ze zprostředkování vraždy novinářky

Maltská policie zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. S odvoláním na své zdroje o tom v úterý informovala agentura Reuters. Podle listu Times of Malta zadržený nabídl policii spolupráci výměnou za prezidentskou milost. Novinářka, která psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Izraelská armáda zneškodnila čtyři rakety vypálené ze Sýrie

Izraelská armáda v úterý zneškodnila čtyři rakety, které byly na izraelské území vypáleny ze Sýrie. Agentura AP oznámila, že kvůli raketovému útoku se rozezněly varovné sirény na Golanských výšinách. Syrská agentura SANA informovala o výbuchu, který byl slyšet poblíž damašského mezinárodního letiště. Bližší informace neposkytla.

Izrael v minulých měsících útočil na íránské cíle v Sýrii a minulý týden také izraelská raketa dopadla na dům jednoho z vůdce palestinské radikální organizace Islámský džihád v Damašku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy