Čedok sníží svůj základní kapitál

hpv
10. 6. 2008 17:30
Rozhodne o tom valná hromada na konci června
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Majoritní majitel jedné z největších tuzemských cestovních kanceláří - Čedoku - se chystá snížit jeho základní kapitál. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu cestovní kanceláře, která se koná na konci června.

Čedok nyní ovládá americko-turecká společnost Odien, která koupila Čedok v prosinci uplynulého roku . Vlastní v ní 98 procent akcií.

"Důvodem snížení základního kapitálu je úhrada ztrát minulých let za období do 31. prosince  2006 a splnění podmínek pro rozdělení zisku akcionářům,"  tvrdí firma Odien.

Základní kapitál by se měl snížit z téměř  367 miliónů  korun na  necelých 299 miliónů korun. Tato částka by měla být použita na úhradu ztrát minulých let. Hodnota jedné akcie tak klesne ze současného  tisíce koprun na 815 korun.

Cestovní kancelář Čedok za uplynulý rok vydělala skoro 36 miliónů korun před zdaněním. To v čistém představovalo asi 20 miliónů korun.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy