Čedok sníží svůj základní kapitál

hpv
10. 6. 2008 17:30
Rozhodne o tom valná hromada na konci června
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Majoritní majitel jedné z největších tuzemských cestovních kanceláří - Čedoku - se chystá snížit jeho základní kapitál. Vyplývá to z pozvánky na valnou hromadu cestovní kanceláře, která se koná na konci června.

Čedok nyní ovládá americko-turecká společnost Odien, která koupila Čedok v prosinci uplynulého roku . Vlastní v ní 98 procent akcií.

"Důvodem snížení základního kapitálu je úhrada ztrát minulých let za období do 31. prosince  2006 a splnění podmínek pro rozdělení zisku akcionářům,"  tvrdí firma Odien.

Základní kapitál by se měl snížit z téměř  367 miliónů  korun na  necelých 299 miliónů korun. Tato částka by měla být použita na úhradu ztrát minulých let. Hodnota jedné akcie tak klesne ze současného  tisíce koprun na 815 korun.

Cestovní kancelář Čedok za uplynulý rok vydělala skoro 36 miliónů korun před zdaněním. To v čistém představovalo asi 20 miliónů korun.

Čtěte více:

 

Právě se děje

před 9 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 14 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy