Zima dorazila do Krkonoš. Hřebeny zakryl sníh a mlha

Domácí Domácí
4. 11. 2013 11:33
Sněhový poprašek ráno ležel například na Sněžce, Medvědíně či v okolí Luční boudy
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Václav Vostradovský

Hradec Králové - Na hřebenech Krkonoš ráno ležel sněhový poprašek a teploty se pohybovaly několik stupňů pod bodem mrazu.

Horská služba upozorňuje, že ráno byla v nejvyšších partiích hor kvůli mlze omezená viditelnost do 100 metrů. Sněhový poprašek podle webových kamer ráno ležel například na Sněžce, Medvědíně či v okolí Luční boudy.

"V neděli večer teploty klesly pod bod mrazu a déšť přešel do sněžení, poprašek sněhu na hřebenech stále zůstává, ale má se ještě oteplit, takže určitě roztaje," řekl člen horské služby z Luční boudy, kde bylo ráno 2 až 3 stupně Celsia pod bodem mrazu.

V horských areálech, například ve Špindlerově Mlýně se teploty drží několik stupňů nad bodem mrazu. Meteorologové předpovídají další přechodné sněžení v nejvyšších partiích hor na středu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy