Týden přinese přeháňky i tropy, v neděli se počasí zkazí

Domácí Domácí
6. 8. 2014 10:34
Až do neděle naměříme teploty mezi 22 až 32 °C, přidá se polojasná až zatažená obloha a přeháňky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha – Vysoké teploty, zatažená obloha a občasné přeháňky. Tak by měl podle předpovědí vypadat nejen zbytek týdne, ale i týden následující. Ještě v sobotu bude počasí lákat k výletům, naměříme dokonce až tropických 32 °C, v neděli se ale situace nepatrně zhorší. Oblačnosti začne přibývat a přidá se déšť.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky, a to zejména v Čechách. Teploty vystoupají na 22 až 26 °C, v nadmořských výškách nad 1000 metrů pak naměříme 18 °C.

Ve čtvrtek se začne od západu obloha zatahovat a zejména v západní polovině České republiky se tak mohou objevit přeháňky, ojediněle i bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 °C, přes den naměříme 23 až 27 °C.

pátek bude polojasno, při zvětšené oblačnosti se mohou přidat přeháňky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 °C, přes den rtuť teploměru vystoupá na 25 až 29 °C.

V neděli naměříme až 32 °C

sobotu bude polojasno, odpoledne a večer ale začne v Čechách oblačnosti přibývat. Místy se pak objeví přeháňky nebo bouřky. V noci teploty klesnou na 17 až 13 °C, přes den naměříme 28 až 32 °C.

neděli bude většinou oblačno, místy se přidá déšť, přeháňky nebo bouřky. Během dne ale bude oblačnosti postupně ubývat a ustávat budou i srážky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od 18 do 14 °C, ty denní vystoupají na 24 až 28 °C.

Příští týden bude většinou oblačno, místy s deštěm, přeháňkami nebo bouřkami. Teploty v noci klesnou na 18 až 13 °C, přes den naměříme 21 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku zpočátku až 30 °C.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy