reklama
 
 

Teploty budou i nadále šplhat ke třicítkám, o víkendu se přidají bouřky a přeháňky

8. 8. 2019 9:27
Během následujících dnů budou teploty i nadále atakovat tropickou třicítku. Nejtepleji bude v sobotu a v pondělí, kdy se teploty vyšplhají na většině území až ke 31 stupňům, na jihovýchodě pak naměří dokonce 34 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, objeví se také přeháňky i bouřky. V průběhu příštího týdne pak Český hydrometeorologický úřad předpokládá, že teploty klesnou a obloha se zatáhne.

Ve čtvrtek bude přes den polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky. Denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 24 až 28 stupni.

Páteční obloha bude jasná až polojasná, během dne začne od západu přibývat oblačnost. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

I víkend bude ve znamení tropických teplot. Sobota přinese zpočátku polojasnou oblohu, postupně se na většině území zatáhne a vyskytnou se přeháňky a místy bouřky. Během večera budou v Čechách od severozápadu ubývat jak srážky, tak oblačnost. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 a 31 stupni, na severozápadě pak bude kolem 24 stupňů, na jihovýchodě budou teploty atakovat až 33 stupňů.

Obloha bude v neděli jasná až polojasná, ojediněle se mohou zejména v Čechách objevit mlhy. Na jihovýchodě bude zpočátku ještě oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm. Teploměr bude ukazovat 25 až 29 stupňů.

V pondělí bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnost a na většině území se vyskytnou přeháňky a ojediněle silné bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 27 až 31 stupňům, na jihovýchodě až ke 34 stupňům.

Další dny pracovního týdne budou oblačné, místy se objeví přeháňky. Postupně by se však měla obloha vyjasňovat a srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Denní teploty klesnou a budou se pohybovat mezi 19 a 24 stupni.

autor: Domácí | 8. 8. 2019 9:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama