Teploty budou i nadále šplhat ke třicítkám, o víkendu se přidají bouřky a přeháňky

Domácí Domácí
8. 8. 2019 9:27
Během následujících dnů budou teploty i nadále atakovat tropickou třicítku. Nejtepleji bude v sobotu a v pondělí, kdy se teploty vyšplhají na většině území až ke 31 stupňům, na jihovýchodě pak naměří dokonce 34 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, objeví se také přeháňky i bouřky. V průběhu příštího týdne pak Český hydrometeorologický úřad předpokládá, že teploty klesnou a obloha se zatáhne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Kouba

Ve čtvrtek bude přes den polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky. Denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 24 až 28 stupni.

Páteční obloha bude jasná až polojasná, během dne začne od západu přibývat oblačnost. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

I víkend bude ve znamení tropických teplot. Sobota přinese zpočátku polojasnou oblohu, postupně se na většině území zatáhne a vyskytnou se přeháňky a místy bouřky. Během večera budou v Čechách od severozápadu ubývat jak srážky, tak oblačnost. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 a 31 stupni, na severozápadě pak bude kolem 24 stupňů, na jihovýchodě budou teploty atakovat až 33 stupňů.

Obloha bude v neděli jasná až polojasná, ojediněle se mohou zejména v Čechách objevit mlhy. Na jihovýchodě bude zpočátku ještě oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm. Teploměr bude ukazovat 25 až 29 stupňů.

V pondělí bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnost a na většině území se vyskytnou přeháňky a ojediněle silné bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 27 až 31 stupňům, na jihovýchodě až ke 34 stupňům.

Další dny pracovního týdne budou oblačné, místy se objeví přeháňky. Postupně by se však měla obloha vyjasňovat a srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Denní teploty klesnou a budou se pohybovat mezi 19 a 24 stupni.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 miliony pasažérů, o 79 procent méně

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79 procent. Zároveň je to nejnižší počet cestujících za posledních 25 let. Loňský rok bezprecedentně narušila koronavirová krize, před ní provoz rostl. Letiště, které kvůli ztrátám muselo i propouštět, v letošním roce očekává postupně obnovování dopravy.

Vloni se tak přerušila série od roku 2013, kdy na letišti provoz nepřetržitě rostl až k rekordním 17,8 milionu cestujících v roce 2019.

Před krizí přitom letiště očekávalo pro rok 2020 další růst, ten se však zastavil na jaře po vypuknutí pandemie koronaviru. Ta během jarních měsíců snížila počet cestujících o více než 99 procent. V létě sice provoz postupně rostl ke zhruba 600.000 cestujících za červenec a srpen, stále však byl hluboko pod normálem. Krize navíc na podzim znovu zesílila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy