Teploty budou i nadále šplhat ke třicítkám, o víkendu se přidají bouřky a přeháňky

Domácí Domácí
8. 8. 2019 9:27
Během následujících dnů budou teploty i nadále atakovat tropickou třicítku. Nejtepleji bude v sobotu a v pondělí, kdy se teploty vyšplhají na většině území až ke 31 stupňům, na jihovýchodě pak naměří dokonce 34 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, objeví se také přeháňky i bouřky. V průběhu příštího týdne pak Český hydrometeorologický úřad předpokládá, že teploty klesnou a obloha se zatáhne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Kouba

Ve čtvrtek bude přes den polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky. Denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 24 až 28 stupni.

Páteční obloha bude jasná až polojasná, během dne začne od západu přibývat oblačnost. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

I víkend bude ve znamení tropických teplot. Sobota přinese zpočátku polojasnou oblohu, postupně se na většině území zatáhne a vyskytnou se přeháňky a místy bouřky. Během večera budou v Čechách od severozápadu ubývat jak srážky, tak oblačnost. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 a 31 stupni, na severozápadě pak bude kolem 24 stupňů, na jihovýchodě budou teploty atakovat až 33 stupňů.

Obloha bude v neděli jasná až polojasná, ojediněle se mohou zejména v Čechách objevit mlhy. Na jihovýchodě bude zpočátku ještě oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm. Teploměr bude ukazovat 25 až 29 stupňů.

V pondělí bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnost a na většině území se vyskytnou přeháňky a ojediněle silné bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 27 až 31 stupňům, na jihovýchodě až ke 34 stupňům.

Další dny pracovního týdne budou oblačné, místy se objeví přeháňky. Postupně by se však měla obloha vyjasňovat a srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Denní teploty klesnou a budou se pohybovat mezi 19 a 24 stupni.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy