Teploty budou i nadále šplhat ke třicítkám, o víkendu se přidají bouřky a přeháňky

Domácí Domácí
8. 8. 2019 9:27
Během následujících dnů budou teploty i nadále atakovat tropickou třicítku. Nejtepleji bude v sobotu a v pondělí, kdy se teploty vyšplhají na většině území až ke 31 stupňům, na jihovýchodě pak naměří dokonce 34 stupňů. Obloha bude polojasná až oblačná, objeví se také přeháňky i bouřky. V průběhu příštího týdne pak Český hydrometeorologický úřad předpokládá, že teploty klesnou a obloha se zatáhne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Kouba

Ve čtvrtek bude přes den polojasno až oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky. Denní teploty se budou podle meteorologů pohybovat mezi 24 až 28 stupni.

Páteční obloha bude jasná až polojasná, během dne začne od západu přibývat oblačnost. Rtuť teploměru vystoupá k 26 až 30 stupňům.

I víkend bude ve znamení tropických teplot. Sobota přinese zpočátku polojasnou oblohu, postupně se na většině území zatáhne a vyskytnou se přeháňky a místy bouřky. Během večera budou v Čechách od severozápadu ubývat jak srážky, tak oblačnost. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 27 a 31 stupni, na severozápadě pak bude kolem 24 stupňů, na jihovýchodě budou teploty atakovat až 33 stupňů.

Obloha bude v neděli jasná až polojasná, ojediněle se mohou zejména v Čechách objevit mlhy. Na jihovýchodě bude zpočátku ještě oblačno až zataženo s doznívajícím deštěm. Teploměr bude ukazovat 25 až 29 stupňů.

V pondělí bude polojasno, od západu bude přibývat oblačnost a na většině území se vyskytnou přeháňky a ojediněle silné bouřky. Nejvyšší denní teploty se vyšplhají k 27 až 31 stupňům, na jihovýchodě až ke 34 stupňům.

Další dny pracovního týdne budou oblačné, místy se objeví přeháňky. Postupně by se však měla obloha vyjasňovat a srážky by se měly vyskytovat jen ojediněle. Denní teploty klesnou a budou se pohybovat mezi 19 a 24 stupni.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy