Sobota bude zatažená a deštivá, na horách i se sněžením. V neděli se vyjasní

Domácí Domácí
5. 3. 2020 9:54
Česko čeká v pátek a v sobotu deštivé počasí, na horách by mělo sněžit. Se zlepšením lze počítat až v neděli, kdy by mělo být i jasno. Teploty se přiblíží až k deseti stupňům, pod nulu se dostanou už jen v noci. V týdenním výhledu počasí o tom informuje Český hydrometeorologický ústav.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Během dne bude od západu přibývat oblačnost, na západě Čech je potřeba počítat s občasným deštěm a v polohách nad 900 metrů může také sněžit. Teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 stupni Celsia, na horách kolem 2 stupňů. V noci teploty klesnou na -4 až 0 stupňů Celsia. 

pátek bude zataženo až oblačno, na celém území s deštěm a přeháňkami, v oblastech nad 1000 metrů budou srážky smíšené či sněhové. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 až 8 stupni. V noci se ochladí na 1 až 5 stupňů.  

sobotu bude oblačno až zataženo, místy se vyskytnou přeháňky, a to především na horách. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 4 do 8 stupňů. V noci klesnou na 0 až 4 stupně Celsia. 

neděli bude polojasno až skoro jasno. Během dne však na některých místech může být také oblačno. Oblačnosti bude v Čechách postupně přibývat od západu. Mírně se oteplí na 5 až 9 stupňů. Po půlnoci teploty klesnou na -3 až 1 stupně Celsia. 

Pondělí bude oblačné až zatažené, na východě Česka zpočátku bude polojasno. Od západu je třeba počítat s občasným deštěm a přeháňkami, v místech nad 800 metrů můžou být srážky sněhové. Rtuť teploměrů bude ukazovat nejvýše 7 až 11 stupňů Celsia, v noci -1 až 3 stupně.  

Ve zbytku pracovního týdne bude oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Na většině území s deštěm a přeháňkami. Srážky na horách budou sněhové. Nejvyšší denní teploty od 8 do 13 stupňů Celsia. V noci pak teploty budou klesat na 0 až 4 stupně, v dalších dnech pracovního týdne na 2 až 7 stupně.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Požáry na východě Ukrajiny si vyžádaly devět mrtvých

Devět mrtvých si vyžádaly lesní požáry, které zachvátily části Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Čtrnáct lidí skončilo v nemocnici. Požáry zachvátily podle ukrajinských hasičů plochu asi 11 000 hektarů. Jedna vesnice shořela, dalších asi 30 usedlostí plameny ohrožovaly a 120 lidí muselo být evakuováno do bezpečí, napsal list Ukrajinska pravda na svém webu.

Místní úřady se dopočítaly 146 požárů, z nichž většinu se mezitím podařilo uhasit. Nejméně 250 domů oheň poničil. Většina požárů propukla poblíž území ovládaného proruskými separatisty a místní úřady, loajální ke Kyjevu, tvrdí, že je mohla způsobit palba separatistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy