V noci bude padat sníh s deštěm, meteorologové varují před náledím na jihozápadě Čech

ČTK ČTK
28. 2. 2020 12:24
Na západě a jihu Čech hrozí od pátečního podvečera do sobotního rána náledí, varuje Český hydrometeorologický ústav. Kluzkost silnic může ve druhé polovině noci zhoršit mrznoucí déšť.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Varování před náledím s nízkým stupněm rizika platí od pátečních 17:00 do sobotních 9:00 pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj a pro jihozápad středních Čech. Zmrazky nebo náledí se tam podle meteorologů budou tvořit v místech s tajícím sněhem nebo s mokrým povrchem.

Ve druhé polovině noci a v sobotu ráno bude navíc od západu místy sněžit a sníh bude přecházet do deště, ojediněle mrznoucího. Silnice budou v takovém případě klouzat ještě víc, a hrozí proto problémy v dopravě a zvýšený počet nehod.

"Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," varují meteorologové.

Opatrní by měli být kromě motoristů i chodci. "Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven," dodávají.

 

Právě se děje

Další zprávy