Poslední turnus jarních prázdnin. Vyšší české hory nabízí dobré lyžařské podmínky

ČTK ČTK
8. 3. 2020 19:25
Dobré podmínky pro lyžování v Česku stále panují v Krkonoších, živo bylo o víkendu také v šumavských areálech. Tisíce lidí byly na sjezdovkách v některých střediscích v Krušných horách a Jeseníkách, stále se lyžuje také v Orlických horách nebo na Ještědu.
Skiareál Špindlerův Mlýn
Skiareál Špindlerův Mlýn | Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn

Tento víkend začal poslední týden jarních prázdnin. V provozu už nejsou areály v nižších polohách, zavírat se chystají na Vysočině. Na některých výše položených místech se ještě upravují běžecké stopy.

Do krkonošského SkiResortu Černá hora - Pec přijelo za víkend kolem 15 000 návštěvníků. Na víc než 40 kilometrech sjezdovek bude provoz pokračovat do konce příštího týdne. Špindlerův Mlýn, kde je k dispozici kolem 23 kilometrů tratí, každý víkendový den navštívilo přes 6000 lidí. Podle vedoucího skiareálu René Hroneše zájmu prospívá epidemie nového koronaviru, která omezuje možnosti lyžování v severní Itálii. Lepší víkend oproti uplynulým hlásí Harrachov.

Na Ještědu dnes lyžovalo zhruba 700 lidí. Podmínky jsou podle provozovatelů stále dobré a zachovat fungování areálu chtějí do 15. března. V Orlických horách je otevřená většina sjezdovek v Deštném nebo v Říčkách.

Šumavská střediska v Plzeňském kraji zažila jeden z nejrušnějších víkendů letošní zimní sezony. Dětem z Plzně a ze severu a jihu Plzeňska totiž dnes končily jarní prázdniny. V Železné Rudě byla o víkendu v provozu většina zimních areálů. Jihočeský skiareál Lipno navštívilo přibližně 2000 lyžařů, což je podle provozovatelů s ohledem na počasí velmi slušná statistika. Lanovky naposledy spustí příští víkend. Na Zadově zatím zvažují, kdy skončí, ale rozhodně nepočítají s provozem do Velikonoc.

"Na Klínovci lyžovalo v sobotu 4056 lidí a dnes 4560, je to silnější průměr," řekla ČTK mluvčí areálu Hana Hoffmannová. V Krušných horách byly upravené sjezdovky také v Božím Daru, na Plešivci, v Potůčkách a na Bublavě. I přes půl metru sněhu stále leží na sjezdovkách v Karlově a na Červenohorském sedle v Jeseníkách, kam za víkend přijely tisíce lyžařů.

Podprůměrnou návštěvnost zaznamenali o víkendu v Beskydech. Také ve Zlínském kraji byly počty lyžařů malé, podmínky se postupně zhoršují už i ve výše položených střediscích a lidé s blížícím se jarem přestávají mít o zimní sporty zájem. Z areálů na Vysočině o víkendu fungovaly Harusův kopec, Šacberk a Čeřínek. Provoz plánují už jen na několik dní.

Video: Sníh se drží v Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě. Na jihu Moravy už se skiareály uzavírají

Sníh se drží v Krkonoších, Jeseníkách a na Šumavě. Na jihu Moravy už se skiareály uzavírají | Video: Holidayinfo.cz
 

Právě se děje

před 6 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy