Příjemný podzim bude pokračovat i v listopadu, bude až 17 °C

ČTK ČTK
18. 10. 2014 14:55
Až do půlky listopadu se budou teploty pohybovat mezi devíti a třinácti stupni Celsia, maximálně budou dosahovat 17 stupňů.
Foto: Thinkstock

Praha - Současné podzimní počasí by se nemělo změnit ani v následujících týdnech. Průměrné denní teploty se podle měsíčního výhledu meteorologů budou až do poloviny listopadu pohybovat mezi devíti až 13 stupni Celsia, přičemž maximální by mohly vystoupat až k 17 stupňům.

Jako celek bude sledované období s největší pravděpodobností teplotně nadprůměrné, srážkově bude blízko dlouhodobým průměrům, uvedl v sobotu na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Nejchladněji by podle něj mělo být v prvním listopadovém týdnu, přesto by teploty neměly klesat pod normální hodnoty pro tuto roční dobu. Nejméně srážek by mělo spadnout v posledním říjnovém týdnu, ostatní budou zřejmě srážkově normální.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 20. října do 16. listopadu je podle meteorologů 5,2 stupně Celsia. Největší teplo v tomto období bylo loni s průměrem 8,2 stupně. Naopak nejchladněji bylo v roce 1965, kdy průměr činil dva stupně Celsia.

Dlouhodobý výhled nepostihuje všechny možné odchylky od nejpravděpodobnějšího vývoje počasí, ale vyjadřuje jen očekávaný trend ve vývoji počasí, upozorňuje opakovaně ČHMÚ.

 

Právě se děje

Další zprávy