Počasí začíná přát lyžařům, otevírají se některé areály

Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 12. 2014 17:46
Noční sněžení umožnilo vlekařům v několika areálech spustit lanovky. Lyžuje se tak v Krušných horách, Krkonoších, Jeseníkách, Orlických horách a na Šumavě.
Zasněžování sjezdovky
Zasněžování sjezdovky | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Až třicet centimetrů nového sněhu napadlo během noci na neděli na některých místech v Krkonoších.

V lyžařských střediscích v Jánských Lázních a Peci pod Sněžkou to vlekařům umožnilo otevřít dohromady deset sjezdovek a zhruba deset kilometrů běžeckých tratí.

"Podmínky se zlepšují, dnes přijelo skoro 3000 lidí. I tak jsme ale na dvou třetinách obvyklého stavu," řekl ČTK Petr Hynek ze SkiResortu Černá hora - Pec.

Stejný počet lyžařů přijel i do Špindlerova Mlýna, kde se lyžuje na Horních Mísečkách a ve Svatém Petru. Tam jsou v provozu modrá sjezdovka a malý hank.

Zhruba dva kilometry tratí otevřeli i v areálu Červená Voda na Orlickoústecku.

Jeseníky zatím na lyžaře čekají

Naopak ideální podmínky zatím vyhlíží provozovatelé středisek v Jeseníkách. Tam je v provozu pouze část sjezdovek v areálech v Branné a v Koutech.
Do prvně jmenovaného o víkendu zamířilo na pět stovek milovníků lyžování.

"Lyžařů bylo dost, je to i tím, že v okolí jsou střediska zavřená. Sněžení situaci navíc hodně vylepšilo," řekl ČTK provozovatel střediska Rostislav Procházka.

Zcela uzavřené zůstávají sjezdovky v areálu Myšák v Karlově pod Pradědem. Tam sice nasněžilo několik centimetrů sněhu, pro otevření sjezdovek je však potřeba alespoň patnáct centimetrů nového nebo technického sněhu.

Na Klínovci zasněžují

Dvě sjezdovky byly v provozu v největším krušnohorském středisku na Klínovci. Kromě přírodního sněhu tam teploty pod nulou umožnily provozovatelům i umělé zasněžování. V současné chvíli je tak Klínovec jediným západočeským střediskem, kde jezdí vleky.

"Od pondělí pojedeme každý den, a to od 09:00 do 16:00. Na obou sjezdovkách leží od 25 do 30 centimetrů sněhu, podmínky pro lyžování jsou vzhledem k okolnostem dobré," uvedl za provozovatele Adam Svačina.

Na Šumavě jsou potom nejlepší podmínky na Zadově a na Kvildě. Na Zadově přes noc připadlo osm centimetrů nového sněhu.

Hůř jsou na tom vlekaři v okolí Lipna. Tam v neděli zahájila provoz lyžařská škola na sjezdovce Spojovací. Na Lipně napadly asi tři centimetry sněhu a teploty nad nulou nedovolují vyrábět technický sníh.

Rekreanti však mohou lyžovat na rakouské straně Šumavy v areálech Sternstein a Hochficht.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy