Před víkendem se ochladí a znovu nasněží. Příští týden bude až 13 stupňů

Domácí Domácí
18. 3. 2021 9:02
Obyvatelé velké části území Česka se musí opět připravit na sníh. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mohlo během čtvrtka a pátku připadnout deset až dvacet centimetrů bílé pokrývky. Příští týden se začne oteplovat, koncem pracovního týdne může být až 13 stupňů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Ve čtvrtek bude podle meteorologů nejprve oblačno, poté se obloha zatáhne a většinu území zasáhnou srážky. Přijít může sněžení a sněhové přeháňky, v polohách pod 300 metrů nad mořem i srážky smíšené. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 a 7 stupni, na horách i kolem -3. 

V pátek lze počítat s oblačnou až zataženou oblohou a na velké části Česka opět s občasným sněžením a sněhovými přeháňkami. Na horách budou srážky intenzivnější. Celkem může během čtvrtka a pátku napadnout deset až dvacet centimetrů sněhu. Denní maxima meteorologové předpovídají na jeden až pět stupňů.

V sobotu sněžení ustane, se sněhovými přeháňkami mohou dále počítat pouze obyvatelé hor. Bude oblačno až polojasno, nejvyšší denní teploty 0 až 4 stupně, na jihovýchodě až 6 stupňů.

V neděli se začne pozvolně mírně oteplovat, podle meteorologů se nejvyšší teploty budou pohybovat mezi 3 a 7 stupni. Zpočátku bude polojasno až oblačno, během dne ale přibude oblačnosti a místy bude také sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové.

Místy či ojediněle lze očekávat srážky také v pondělí, a to zejména ve formě dešťových přeháněk. V polohách nad 400 metrů může také sněžit. Nejvýše během dne teploměr vystoupá k 3 až 8 stupňům Celsia.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude převážně oblačno až polojasno. Ojediněle mohou přijít přeháňky, na horách i sněhové. Nejvyšší denní teploty mohou zejména v pátek vystoupat až k 13 stupňům.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy