Před víkendem se ochladí a znovu nasněží. Příští týden bude až 13 stupňů

Domácí Domácí
18. 3. 2021 9:02
Obyvatelé velké části území Česka se musí opět připravit na sníh. Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) by mohlo během čtvrtka a pátku připadnout deset až dvacet centimetrů bílé pokrývky. Příští týden se začne oteplovat, koncem pracovního týdne může být až 13 stupňů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Ve čtvrtek bude podle meteorologů nejprve oblačno, poté se obloha zatáhne a většinu území zasáhnou srážky. Přijít může sněžení a sněhové přeháňky, v polohách pod 300 metrů nad mořem i srážky smíšené. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2 a 7 stupni, na horách i kolem -3. 

V pátek lze počítat s oblačnou až zataženou oblohou a na velké části Česka opět s občasným sněžením a sněhovými přeháňkami. Na horách budou srážky intenzivnější. Celkem může během čtvrtka a pátku napadnout deset až dvacet centimetrů sněhu. Denní maxima meteorologové předpovídají na jeden až pět stupňů.

V sobotu sněžení ustane, se sněhovými přeháňkami mohou dále počítat pouze obyvatelé hor. Bude oblačno až polojasno, nejvyšší denní teploty 0 až 4 stupně, na jihovýchodě až 6 stupňů.

V neděli se začne pozvolně mírně oteplovat, podle meteorologů se nejvyšší teploty budou pohybovat mezi 3 a 7 stupni. Zpočátku bude polojasno až oblačno, během dne ale přibude oblačnosti a místy bude také sněžit, v polohách pod 400 metrů budou srážky smíšené nebo dešťové.

Místy či ojediněle lze očekávat srážky také v pondělí, a to zejména ve formě dešťových přeháněk. V polohách nad 400 metrů může také sněžit. Nejvýše během dne teploměr vystoupá k 3 až 8 stupňům Celsia.

Po zbytek příštího pracovního týdne bude převážně oblačno až polojasno. Ojediněle mohou přijít přeháňky, na horách i sněhové. Nejvyšší denní teploty mohou zejména v pátek vystoupat až k 13 stupňům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy