O víkendu udeří tropy, bude až 33 stupňů. Přijdou ale i přeháňky a bouřky

Domácí Domácí
16. 8. 2018 12:38
Pro Zlínský a Jihomoravský kraj a Vysočinu i nadále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Díky tlakové výši se o víkendu a v příštím týdnu dočkáme letního počasí a teplot až okolo 33 stupňů Celsia. Pro Zlínský a Jihomoravský kraj a Vysočinu i nadále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů.

Ve čtvrtek bude jasná až polojasná obloha a během dne bude místy až oblačno. Teploty vystoupají na 26 až 30 stupňů Celsia.

V pátek vydrží jasná až polojasná obloha a k večeru bude v Čechách přibývat oblačnosti a večer se ojediněle na západě objeví přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 28 až 32 stupňů Celsia.

Sobota přinese polojasnou až oblačnou oblohu. Na horách se místy objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 29 až 33 stupni Celsia.

V neděli se dočkáme jasné až polojasné oblohy a při přechodně zvětšené oblačnosti ojedinělých přeháněk nebo bouřek. Přes den naměříme 26 až 30 stupňů Celsia.

V pondělí bude opět jasná až polojasná obloha a teploty mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne bude jasno až polojasno a při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví i přeháňky nebo bouřky. Teploty se udrží mezi 27 až 32 stupni Celsia.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy