O víkendu udeří tropy, bude až 33 stupňů. Přijdou ale i přeháňky a bouřky

Domácí Domácí
16. 8. 2018 12:38
Pro Zlínský a Jihomoravský kraj a Vysočinu i nadále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Díky tlakové výši se o víkendu a v příštím týdnu dočkáme letního počasí a teplot až okolo 33 stupňů Celsia. Pro Zlínský a Jihomoravský kraj a Vysočinu i nadále platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před nebezpečím požárů.

Ve čtvrtek bude jasná až polojasná obloha a během dne bude místy až oblačno. Teploty vystoupají na 26 až 30 stupňů Celsia.

V pátek vydrží jasná až polojasná obloha a k večeru bude v Čechách přibývat oblačnosti a večer se ojediněle na západě objeví přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměru přes den vyšplhá na 28 až 32 stupňů Celsia.

Sobota přinese polojasnou až oblačnou oblohu. Na horách se místy objeví přeháňky nebo bouřky. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 29 až 33 stupni Celsia.

V neděli se dočkáme jasné až polojasné oblohy a při přechodně zvětšené oblačnosti ojedinělých přeháněk nebo bouřek. Přes den naměříme 26 až 30 stupňů Celsia.

V pondělí bude opět jasná až polojasná obloha a teploty mezi 28 až 32 stupni Celsia.

Další dny příštího pracovního týdne bude jasno až polojasno a při přechodně zvětšené oblačnosti se ojediněle objeví i přeháňky nebo bouřky. Teploty se udrží mezi 27 až 32 stupni Celsia.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy