Chladný říjen končí, příští týden se oteplí až na 20 °C

ČTK ČTK
16. 10. 2013 14:51
Začátek října byl teplotně podprůměrný, meteorologové však slibují oteplení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jana Filipová

Praha - První polovina října byla výjimečně chladná, průměrná teplota se pohybovala dva stupně pod dlouhodobým normálem. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Do příštího týdne se ale má oteplit postupně až na 20 stupňů.

Nejchladnější byl začátek měsíce, kdy byly teploty až pět stupňů pod průměrem. V těchto dnech také padla kvůli mrazivému rannímu počasí řada teplotních rekordů, na horách bylo až minus deset stupňů.

Srážkově je zatím říjen průměrný, většina srážek spadla koncem minulého týdne.

Ačkoliv s postupujícím podzimem by se mělo spíše ochlazovat, tento týden má rtuť teploměrů vystoupat od současných zhruba deseti stupňů až k nedělním devatenácti stupňům.

Obloha ale zůstane zatažená s občasným deštěm, vyjasnit by se mohlo jen v sobotu. Také na příští týden hlásí meteorologové 15 až 20 stupňů. Při nízké oblačnosti, zejména na Moravě, bude ale jen 13 stupňů.

 

Právě se děje

před 9 minutami

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy