Zkraje týdne čekejte slunce, když přijde, bude až 18 °C

Dagmar Honsová, Meteopress
13. 10. 2013 11:06
Česko se o víkendu rozdělilo co do teplot na dvě části. Nový týden přinese změnu
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Praha - Česká republika se o víkendu kvůli frontálnímu rozhraní rozdělila co do teplot na dvě části. Nový týden však přinese změnu.

Zatímco v Karlových Varech na západě území bylo 0,3 °C, na východě - v Přerově 11,3 °C. Také sobotní maximální teploty byly citelně rozdílné - v Karlových Varech 8,1 °C a v Ostravě 18,8 °C.

Už v pondělí bude počasí v Česku pod vlivem nevýrazného výběžku vyššího tlaku vzduchu, který bude teplotní rozdíly mezi západem a východem území stírat a v místech se slunečnou oblohou se odpolední teploty budou zastavovat až na 18 °C. Ochlazení přinese až středeční přechod frontálního systému.

Jinak bude nový pracovní týden dost proměnlivý - očekáváme jak slunečno, tak zataženo nízkou oblačností a mlhavo, přijde také frontální oblačnost s deštěm.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní minima naměříme jen mezi 5 až 1 °C. Nejvyšší teploty vystoupí na 13 až 17 °C.

V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle déšť nebo mrholení. Ráno místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty klesnou na 9 až 5 °C. Denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Noční minima se zastaví na 8 až 4 °C, odpolední vystoupí na 10 až 14 °C. Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky.

 Postupně očekáváme protrhávání oblačnosti a ustávání srážek. Noční teploty se zastaví na 6 až 2 °C, odpolední vystoupí na 11 až 15 °C. Konec týdne zřejmě přinese polojasno až oblačno, ráno a dopoledne místy nízkou oblačnost a mlhy. Odpolední teploty opět porostou až k 17 °C.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy