Česko zažilo rekordně teplé ráno, v Klementinu padl dvě stě let starý rekord

ČTK ČTK
27. 8. 2019 9:44
Česko má za sebou velmi teplé ráno. Ranní teplotní rekordy v úterý zaznamenala více než pětina ze zhruba 150 stanic, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v pražském Klementinu, kde naměřili 20,4 stupně Celsia. Na nejstarší české stanici tak padl dosavadní rekord z roku 1790. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav. Odpoledne mají nejvyšší teploty překonat tropickou třicítku, stejně jako v následujících dnech. Ojediněle se ale mohou vyskytnou bouřky, na některých místech silné. Pro celé území Česka je proto do úterní půlnoci vyhlášena výstraha. Bouřky mohou být doprovázeny nárazovým větrem, kroupami a přívalovými srážkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 18 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy