Česko čeká teplý čtvrtek, bude i 18 stupňů a jasná obloha. O víkendu se ochladí

Domácí Domácí
25. 2. 2021 8:15
Poté, co si Česko prošlo několika týdny sněhu a teplot kolem nuly, nyní zažívá prudké oteplení. To vyvrcholí ve čtvrtek, kdy meteorologové očekávají po celý den jasnou oblohu a teploty by podle jejich předpovědi mohly vystoupat i k 18 stupňům Celsia. O víkendu se opět ochladí, příští týden se ale znovu ponese ve znamení slunce a teplot mezi 7 a 12 stupni.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Shutterstock

Česko se dočká nezvykle teplého únorového čtvrtka. Celý den by mělo být jasno a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 a 18 stupni. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu varují, že na některých místech by mohla po celý den vydržet mlha - tam teplota většinou nepřekročí šest stupňů.

Jasná až polojasná obloha vydrží také v pátek. Oblačnosti bude přibývat až k večeru, kdy mohou přijít také přeháňky nebo déšť. Teploty vystoupají k 12 až 16 stupňům.

V sobotu přijde ochlazení - nejvyšší teploty přes den klesnou k 5 až 9 stupňům Celsia, na severu i ke 3 stupňům. Většinou bude také oblačno, ojediněle se mohou na severovýchodě objevit přeháňky, nad 700 metrů nad mořem i sněhové.

V neděli meteorologové očekávají oblačnou až polojasnou oblohu, ojediněle se může objevit občasný déšť, na horách i sníh. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 5 až 9 stupních Celsia.

Pondělí s sebou opět přinese slunce - bude jasno až polojasno. Jen na některých místech mohou po většinu dne vydržet mlhy, i mrznoucí. Teploměr vystoupá k 6 až 10 stupňům.

Úterý bude v nastoleném trendu pokračovat. Mělo by být jasno až polojasno s teplotami mezi 7 a 12 stupni.

Podobné počasí by mělo vydržet také po zbytek příštího pracovního týdne. Většinou bude jasno až polojasno a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 7 a 12 stupni Celsia.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy