Zimní počasí dorazilo do netradičních míst. Sníh zasypal Jeruzalém i řecké pláže

Zimní počasí dorazilo do netradičních míst. Sníh zasypal Jeruzalém i řecké pláže
...
Kvůli sněhu popadalo v Aténách a v přilehlé oblasti na 800 stromů, což přerušilo dodávky elektřiny. Bez ní se ocitlo až čtvrt milionu domácností, někteří lidé jsou bez proudu už více než 24 hodin.
Pořádná zima v posledních dnech překvapivě dorazila na Blízký východ. Poprvé po letech nasněžilo v Sýrii, Libanonu, Jordánsku nebo Izraeli. Všechny oblasti se potýkaly s omezeními v dopravě a nehodami, v Jordánsku kvůli nepříznivému počasí dokonce museli zastavit očkování proti nemoci covid-19.
Studená fronta z Kanady přišla i do Spojených států. V úterý sníh pokrýval až 73 procent amerického území. Na fotografii si muž v americkém Kolumbusu staví iglú.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
18. 2. 2021 14:33
V posledních dnech překvapily sněhové přeháňky a nízké teploty obyvatele naprosto nezvyklých míst. Zimní pokrývku hlásí Jeruzalém, Atény i Texas. Kromě radovánek však počasí přineslo hlavně problémy v dopravě nebo při dodávkách elektřiny či vody.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 19 minutami

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy