Neumannová zůstane na ministerstvu. Minulost prý nevadí

Domácí Domácí
7. 9. 2010 16:30
Zůstaly za ní velké dluhy, ale stát bude nadále za její služby platit
Kateřina Neumannová.
Kateřina Neumannová. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Ani pád někdejšího nadřízeného náměstka Jaroslava Kopřivy ani fakt, že nese odpovědnost za obří dluh, nepřipraví někdejší reprezentantku Kateřinu Neumannovou o místo na ministerstvu obrany.

Zlatá olympionička zde byla zaměstnána nejprve z pozice aktivní reprezentantky a příslušnice Dukly Librerec, loni v prosinci pak dostala místo poradkyně u náměstka Jaroslava Kopřivy.

Ten byl minulý týden na hodinu odvolán. když se provalil způsob, jakým domlouval miliardové zakázky. Jeho společníkem byl při tom lobbista Josef Jindra, někdejší partner Neumannové a muž, který také podle zdrojů z ministerstva Neumannové místo u Kopřivy vyjednal. 

S Jindrovou pomocí se Neumannová stala před lety také prezidentkou organizačního výboru lyžařského mistrovství světa, které navzdory obřím státním subvencím skončilo v roce 2009 více než sto miliónovým dluhem.

Náměstek ministra obrany Michla Hrbata, který převzal po Kopřivovi jeho agendu a stal se novým šéfem Neumannové, sice minulý týden naznačil, že bude setrvání Kopřivových podřízených na ministerstvu zvažovat, v případě Neumannové však podle agentury ČTK rozhodl, že v úřadu zůstane.   

 

Právě se děje

Další zprávy