Obrazem: Nejteplejší pražský 7. srpen za dvě stě padesát let

Obrazem: Nejteplejší pražský 7. srpen za dvě stě padesát let
Je poledne 7. srpna 2015. Praha je v očekávání nejteplejšího dne v historii měření. Padne teplotní rekord v Klementinu?
Voda jako základ přežití v praxi.
V centru ji nehledejte.
I tady na místě obludné hlavy býval vodotrysk.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 8. 2015 18:20
V pražském Klementinu padl teplotní rekord pro tento den - 35, 3 °C. Pražané raději nevycházeli. Přesto nebylo vedro k zalknutí, vzduch je suchý, jen 28% relativní vlhkosti.
 

Právě se děje

před 22 minutami

V Británii skončilo hlasování o novém předákovi labouristů, výsledek strana oznámí v sobotu

V Británii dnes skončilo několikatýdenní hlasování o novém předákovi labouristů. Členové a příznivci opoziční strany vybírali ze tří uchazečů o funkci, kterou dosud zastával Jeremy Corbyn. Favoritem klání je stínový ministr pro brexit Keir Starmer, který se v boji střetl se dvěma ženami: Rebeccou Longovou-Baileyovou a Lisou Nandyovou. Výsledek hlasování labouristé oznámí v sobotu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 50 minutami

Ropa prudce zdražuje, podle Trumpa Rijád a Moskva sníží těžbu

Ceny ropy se prudce zvyšují - severomořská ropa Brent i americká lehká ropa WTI vykázaly svůj nejprudší jednodenní nárůst v historii. Ropa reaguje na prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že Rusko a Saúdská Arábie brzy oznámí, že se dohodly na snížení těžby o deset až 15 milionů barelů denně. Moskva ale takový vývoj nepotvrdila.

Americká lehká ropa WTI přidávala krátce před koncem obchodování 25 procent na 25,38 dolaru za barel, což byl její nejvyšší jednodenní nárůst. Severomořská ropa Brent ve stejnou dobu zdražovala o 21,3 procenta na 30,02 dolaru za barel. Je to také rekordní jednodenní nárůst, ale cena stále zůstává o více než polovinu nižší než v závěru loňského roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy