Nehoda vlaku na Zlínsku si vyžádala tři zraněné. Trať je neprůjezdná, dopravu zajišťují autobusy

ČTK ČTK
4. 12. 2017 14:20
V železniční stanici Brumov-Bylnice na Zlínsku se po poledni srazil osobní vlak s posunující soupravou, informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříkové jsou na místě tři zranění, strojvůdci a průvodčí, z toho jeden člověk těžce a dva lehce. U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. "Vlak se srazil se soupravou, která se pohybovala v rámci nádraží," uvedl Drápal. Podle webu Českých drah (ČD) je provoz vlaků na trati Horní Lideč - Bylnice v místě zastaven. Dopravce zajišťuje pro cestující náhradní autobusy. Omezení by mělo trvat do 18 hodin.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy