reklama
 
 

Námraza a sníh nutí řidiče k opatrnosti. Silnice v Česku ale zůstávají sjízdné

4. 12. 2017 7:40
Řidiči, kteří se v pondělí rozhodnou jet do práce autem, musí na většině míst Česka počítat s rizikem náledí. V některých krajích leží na silnicích i sníh.

Praha - Mrazivé počasí může zkomplikovat dopravu i v pondělí. Teploty v noci na pondělí klesly na celém území Česka pod nulu, tudíž by řidiči měli počítat s možnou námrazou či zmrazky. Většina silnic je však s opatrností sjízdná.

Na jihu Čech byla v noci na pondělí v pohotovosti většina sypačů. Silnice jsou v kraji sjízdné se zvýšenou opatrností. Řidiči by také měli počítat se sněhovými přeháňkami. 

V Moravskoslezském kraji může dopravní situaci komplikovat mrznoucí mrholení či sněžení. Silnice jsou převážně holé a vymrzlé nebo mokré, avšak podle silničářů sjízdné. 

Na Liberecku v noci sněžilo a sněžení by mělo pokračovat i přes den. Řidiči musí dát pozor na rozbředlý sníh, který je i na hlavních tazích. Během dne se v kraji dají očekávat dešťové či smíšené přeháňky. Na horách pak trvalejší sněžení. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.

S rizikem náledí musí řidiči počítat v Jihomoravském kraji, zejména v okolí Brna či na Vyškovsku a Znojemsku. Ve vyšších polohách se mohou objevit i sněhové jazyky. Na silnicích v některých částech kraje leží ujetý posypaný sníh. Řidiči by měli být tedy opatrní.

Kvůli sněžení jsou silnice na Vysočině sjízdné se zvýšenou opatrností. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření mokré. Na silnicích nižších tříd leží zbytky ujetého nebo zledovatělého sněhu posypané drtí. Podle silničářů jsou sjízdné všechny silnice.

Středočeští řidiči se musí vypořádat se sněhovými přeháňkami, kvůli nimž napadl slabý poprašek a silnice jsou kluzké. V terénu jsou sypače, avšak řidiči by měli dbát zvýšené opatrnosti.

V Královéhradeckém kraji v noci a ráno sněžilo. Sníh leží zejména na silnicích nižších tříd, hlavní silniční tahy byly ráno většinou mokré nebo se zbytky rozbředlého sněhu. Kvůli kluzké vozovce havarovalo nákladní auto, které skončilo v příkopu na Jičínsku. 

Na mnoha místech v Pardubickém kraji leží na silnicích sníh. Většinou je po solení rozbředlý, ve výše položených oblastech i uježděný či zledovatělý. Všechny cesty jsou s opatrností sjízdné.

Silnice na Zlínsku a Vsetínsku pokrývá místy vrstva rozbředlého sněhu a tvořit se mohou i sněhové jazyky. Viditelnost zhoršuje na některých místech sněžení. Silnice jsou jízdné však jen se zvýšenou opatrností, v některých úsecích mohou navíc namrzat.

V Ústeckém kraji následkem mrazu a sněžení přibývá nehod. Na Děčínsku havaroval sypač. Silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. 

Mokré silnice po chemickém ošetření byly nad ránem v Karlovarském kraji. Ve vyšších polohách na silnicích mohou zůstávat zbytky rozbředlého sněhu. Silničáři upozorňují i na možnost vzniku námrazy.

autoři: ČTK, Domácí | 4. 12. 2017 7:40

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama