Foto: Chodíte do správné školy. Prezident Zeman na Plzeňsku

Foto: Chodíte do správné školy. Prezident Zeman na Plzeňsku
Miloš Zeman zahájil svoji návštěvu Plzeňského kraje příjezdem na krajský úřad.
Přivítal se s hejtmanem Václavem Šlajsem: "Vím, že jste mi uvařili pivo," pokazil překvapení.
Tady si je posadíme.
Už jsou na svých místech.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
5. 3. 2015 19:13
Miloš Zeman pokračuje v prezidentských návštěvách krajů České republiky. Do Plzeňského se podíval už podruhé.

Plzeň - Prezident Miloš Zeman ve středu v Plzni zahájil svou druhou třídenní návštěvu kraje. V Plzeňském kraji byl loni v květnu, nyní navštěvuje ale i města a obce, na které se tehdy nedostalo. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy