reklama
 
 

Letecké motory z Prahy patří General Electric

4. 7. 2008 14:50
GE Aviation koupila výrobu Walter Engines

Praha - Český výrobce leteckých motorů Walter Engines patří do koncernu General Electric.

Jeho divize GE Aviation dnes oznámila, že dokončila nákup vybraných aktiv firmy. Detaily transakce nezveřejnila.

Pražský závod se 400 zaměstnanci koupila společnost GE Aviation Czech, firma bude nově vystupovat pod jménem Walter Aircraft Engines.

"Společnost disponuje bohatými zkušenostmi v oblasti turbovrtulových motorů a dokonale tak doplní současné portfolio GE Aviation v tomto segmentu," prohlásil šéf GE Aviation David Joyce.

Walter podle něj získá prostředky na další investice a přístup k technickému know-how, GE naopak bude moci lépe pochopit segment malých letounů.

Walter Engines vyrábí malé turbovrtulové motory a součástky, ročně utrží kolem 28 milionů dolarů. Podle údajů firmy je po světě v provozu přes 1500 jejích motorů na třech desítkách různých typů letadel. Typ M601 byl původně v 70. letech vyvinut pro letouny L-410 "Turbolet".

Jméno Walter má ale ještě delší tradici: podnik vznikl jako automobilka v roce 1913. Po znárodnění byl přejmenován na Motorlet.

Letecká divize GE vyrábí motory a další systémy pro civilní i vojenská letadla, mimo jiné i pro nové stroje Boeing 787 a 747-8. Akvizici v Česku firma oznámila už loni.

autor: alt | 4. 7. 2008 14:50

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama