Kellnerovy chlapce posílí šéf brazilské banky GE

hpv
14. 5. 2008 12:05
Ivan Svítek bude řídit Home Credit v Rusku

Praha - Další hvězda českého bankovního nebe zakotví ve skupině miliardáře Petra Kellnera. Podle informací deníku Aktuálně.cz totiž skupinu PPF posílí Ivan Svítek, který dosud šéfoval GE Consumer Finance v Brazílii.

Svítek se v létě přestěhuje do Moskvy, odkud by měl řídit společnost Home Credit.

Ivan Svítek nastoupil do čela GE Consumer Finance se sídlem v brazilském Sao Paulu v roce 2003. Stal se tak jedním z mála Čechů, který stál v čele mezinárodní banky.

Foto: GECF Brasil

Od roku 1998 působil v GE Capital Bank v Česku, kde jako finanční ředitel a místopředseda představenstva přispěl k reorganizaci bývalé Agrobanky a její integraci do General Electric.

V roce 2001 byl jmenován do funkce ředitele GE Consumer Finance Europe pro cenovou politiku se sídlem v irském Dublinu s přímou podřízeností Danu O'Connorovi, prezidentovi a generálnímu řediteli GE Consumer Finance pro Evropu.

Svítek vystudoval ekonomii a politologii na Claremont McKenna College v Kalifornii v USA a získal titul MBA na INSEAD ve Francii.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Radka Špicara:
Za co utrácí rodina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera?

Čtěte dále:
Skupině PPF klesl zisk na 6,8 miliardy
Kellnerův zájem vyšvihl akcie Zentivy. Firma radí čekat
Kellner se chce zapojit do privatizace ČSA
PPF s Italy chce prorazit na moskevský trh

 

Právě se děje

před 15 minutami

Výbor americké Sněmovny reprezentantů doporučil ústavní žalobu na Trumpa

Právní výbor Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu doporučil sněmovnímu plénu schválit ústavní žalobu na prezidenta Donalda Trumpa. Výbor, který ovládají opoziční demokraté, shledal šéfa Bílého domu vinným z obstrukcí vůči Kongresu a ze zneužití moci ve snaze přinutit cizí mocnost ke vměšování do amerických prezidentských voleb.

Plénum Sněmovny reprezentantů by mělo o impeachmentu hlasovat příští týden. V lednu definitivně rozhodne Senát, který ale ovládají Trumpovi republikáni. Prezident jakékoli obvinění popírá a tvrdí, že žaloba je politické divadlo a hon na čarodějnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy