Kellnerovy chlapce posílí šéf brazilské banky GE

hpv
14. 5. 2008 12:05
Ivan Svítek bude řídit Home Credit v Rusku

Praha - Další hvězda českého bankovního nebe zakotví ve skupině miliardáře Petra Kellnera. Podle informací deníku Aktuálně.cz totiž skupinu PPF posílí Ivan Svítek, který dosud šéfoval GE Consumer Finance v Brazílii.

Svítek se v létě přestěhuje do Moskvy, odkud by měl řídit společnost Home Credit.

Ivan Svítek nastoupil do čela GE Consumer Finance se sídlem v brazilském Sao Paulu v roce 2003. Stal se tak jedním z mála Čechů, který stál v čele mezinárodní banky.

Foto: GECF Brasil

Od roku 1998 působil v GE Capital Bank v Česku, kde jako finanční ředitel a místopředseda představenstva přispěl k reorganizaci bývalé Agrobanky a její integraci do General Electric.

V roce 2001 byl jmenován do funkce ředitele GE Consumer Finance Europe pro cenovou politiku se sídlem v irském Dublinu s přímou podřízeností Danu O'Connorovi, prezidentovi a generálnímu řediteli GE Consumer Finance pro Evropu.

Svítek vystudoval ekonomii a politologii na Claremont McKenna College v Kalifornii v USA a získal titul MBA na INSEAD ve Francii.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Radka Špicara:
Za co utrácí rodina nejbohatšího Čecha Petra Kellnera?

Čtěte dále:
Skupině PPF klesl zisk na 6,8 miliardy
Kellnerův zájem vyšvihl akcie Zentivy. Firma radí čekat
Kellner se chce zapojit do privatizace ČSA
PPF s Italy chce prorazit na moskevský trh

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Britská libra po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje

Britská libra oslabuje poté, co dolní komora britského parlamentu o víkendu odsunula schválení brexitové dohody, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Kolem 08:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,6 procenta na 1,2905 USD. Minulý týden se přitom vyšplhala až na pětiměsíční maximum 1,2990 USD.

Podle analytiků nicméně víkendový vývoj snížil riziko brexitu bez dohody, což brání výraznějšímu propadu libry. Banka Goldman Sachs v nedělí snížila pravděpodobnost brexitu bez dohody na pět procent z dříve předpokládaných deseti procent, napsala agentura Reuters.

Euro si vůči libře připisuje zhruba 0,4 procenta na 0,8644 GBP. Vůči dolaru jednotná evropská měna ztrácí přibližně desetinu procenta na 1,1155 USD.

před 2 hodinami

V Katalánsku se během protestů zranilo skoro 600 lidí, čtyři přišli kvůli gumovým projektilům o oko

Protesty v Katalánsku, které vypukly minulé pondělí po vynesení verdiktu španělského nejvyššího soudu nad politiky tohoto regionu na severovýchodě Španělska, si za týden vyžádaly na 580 zraněných. Informovalo o tom v neděli večer katalánské ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší katalánský soud rovněž v neděli oznámil, že vůči 104 osobám bylo kvůli násilnostem při demonstracích zahájení vyšetřování, 28 z nich je ve vazbě.

Katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergesová v neděli uvedla, že do soboty záchranná služba v souvislosti s demonstracemi ošetřila 565 zraněných; dalších 14 osob bylo zraněno při potyčkách ze soboty na neděli. Třináct zraněných zůstává v nemocnicích. Stav jednoho policisty a jedné demonstrantky je velmi vážný a čtyři zranění přišli při střetech s policií o oko. Podle katalánských médii jim zranění oka způsobily gumové projektily.

Další zprávy