Kellner s Italy chce prorazit na moskevský trh

Adam Junek, Martin Novák
1. 4. 2008 10:24
Generali PPF Holding touží po podílu v pojišťovně Max

Moskva/Praha - Lukrativní moskevský pojistný trh přilákal multimiliardáře Petra Kellnera a jeho italské partnery. Ruská pojišťovna Max, která pojišťuje především moskevské instituce, společnosti a jejich zaměstnance, se totiž dostala do hledáčku obřího pojistného holdingu PPF Generali.

Dnešní vydání listu Vedomosti informuje o zájmu Generali o Max. Zároveň zmiňuje, že CZI Holding, který až donedávna zastřešoval všechny pojistné aktivity PPF Group, má u ruského antimonopolního orgánu zažádáno o předběžné povolení převzít společnost Techatomprom, která vlastní deset procent Maxu.

Zdánlivě složitá konstrukce je podle zjištění deníku Aktuálně.cz mnohem jednodušší.

Od počátku spojený holding, zastřešující všechny pojistné aktivity PPF Group a středo- a východoevropské aktivity italského obra Generali, touží po podílu v Maxu.

"CZI Holding zažádal o předběžné povolení, což je běžná praxe na ruském trhu, pokud zvažujete jakoukoliv akvizici, k převzetí Techatompromu. Tato společnost přitom má jedinou funkci - spravuje podíl v pojišťovně Max. Typická struktura v Rusku pro fyzické osoby, jak držet podíly ve větších firmách," vysvětlil deníku Aktuálně.cz zdroj obeznámený se situací.

A právě o onen desetiprocentní podíl, který má podle Vedomostí patřit podnikatelce Naděždě Martjanovové, usiluje nyní spojený holding.

"Zatím je ale vše ve fázi jednání. Žádný kontrakt neexistuje," uvedl již citovaný zdroj.

To potvrzuje i oficiální vyjádření z holdingu, jehož klenotem je Česká pojišťovna, pro Aktuálně.cz: "K tomuto neposkytujeme žádné komentáře."

Obchod roku, který propojil PPF a Generali, se dostal na veřejnost zhruba před rokem. Transakce, která vytvořila podnik v hodnotě přes pět miliard eur, přinesla do kasy Petru Kellnerovi přes miliardu eur. Výměnou má Generali ve spojeném podniku většinu. Kellner se zase stal členem představenstva Generali.

Veškerá povolení antimonopolních úřadů pak Generali PPF Holding získal v polovině ledna letošního roku.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

před 54 minutami

Baseballisté v kvalifikaci o Tokio podruhé prohráli, s Itálií 1:5

Českým baseballistům se výrazně vzdálil přímý postup z evropsko-africké kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020. V Boloni dnes podlehli domácí Itálii 1:5 a připsali si druhou porážku.

Potřebují teď vyhrát zbylé tři zápasy a doufat ve vyrovnanost ostatních utkání, aby měli teoretickou naději na prvenství v turnaji. Spíše ale ještě můžou bojovat o druhou pozici zajišťující účast v závěrečné jarní kvalifikaci na Tchaj-wanu.

Češi měli stejně jako při středeční prohře s Nizozemskem (1:4) více odpalů než soupeř, ale doběhli jen pro jeden bod. "Hity bohužel nepřišly v situaci, kdy jsme měli běžce ve skórovací pozici, abychom z toho udělali větší drámo. A oni důležitý odpal dali," řekl první metař Petr Čech, který měl tři odpaly ze čtyř startů.

Utkání rozjel Schneider dvoumetovým odpalem a Hejma s Červenkou ho dotlačili k prvnímu bodu zápasu. V dohrávce ale Italové hned srovnali a skóre otočili v dohrávce třetí směny. Nadhazovač Chroust dal metu zdarma, dalšího pálkaře trefil a hráč s čtyřletými zkušenostmi z MLB Colabello odpálil tříbodový homerun.

"Ten homerun byl rozhodující. Podle Radima (Chrousta) měl být strikeaut, ale rozhodčí to nefoukl. Nevymlouváme se na to a v podstatě jeden švih dal Italům pohodu do zbytku zápasu," řekl Petr Minařík, který vystřídal Chrousta v páté směně.

Pětatřicetiletý Minařík sice pátému bodu domácích nezabránil, ale jinak další útok zastavil. "Kdybych to nezvládl, tak by to bylo téměř neřešitelné. Takhle jsme ještě pořád zůstali v zápase a bojovali do poslední chvíle," řekl Minařík.

Na začátku šesté směny měli Češi po dvoumetové trefě Červenky šanci snížit, ale obrana Itálie si se složitou situací poradila dvojautem a zdramatizování nepřipustila. "Byť jsme se v útoku prosazovali, tak jsme to nezvrátili," řekl Minařík.

Zákrok večera předvedl ve středním zadním poli Hejma, který rybičkou chytil míč ze vzduchu a vysloužil si aplaus. Ještě lepší počin mohl poté přidat na pálce, ale při plných metách poslal míč do vzduchu a i poslední česká šance na body padla.

V pátek čeká baseballisty od 14:30 duel s Jihoafrickou republikou. V sobotu narazí na silné Izraelce, kteří mají dvě výhry a evropské šampiony Nizozemce porazili vysoko 8:1. V neděli Češi uzavřou své vystoupení v turnaji proti Španělsku.

Další zprávy