Šatovka – V Šáreckém údolí 74, čp. 81. Usedlost založil v 17. století Jan Křtitel de Chateau, po něm nese i jméno.
Dlouhou dobu objekt sloužil jako hostinec, ještě před pěti lety tu bydleli nájemníci.
Ta nájemníky vyhnala pod záminkou vybudovat zde za 150 milionů korun centrum pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou.
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 9. 1. 2019 11:16
Galerie z archivu: Podívejte se, jak jsme před dvěma lety zaznamenali konec squatu Šatovka. Osmnáct dní si užívala skupina mladých lidí radost z nového bydlení v opuštěném domě v Šáreckém údolí v Praze. Pod hrozbou policejního zásahu squat sami opustili.

Čtyři roky byl veliký dům na krásném místě prázdný. Jeho správce, městská část Praha 6, vyhnal nájemníky kvůli projektu sociálních služeb pro lidi trpící Alzheimerovou nemocí. Z projektu sešlo a do domu se loni před Vánoci nastěhovali squateři. Vlastník najednou reagoval překvapivě rychle, přízemní okna zazdil a poslední nechal volné jen proto, aby skupina mladých lidí mohla odejít. Ti to v poledne 7. ledna udělali. Nevětraný, zazděný objekt čeká dál na svou zkázu. Podívejte se, jak konec squatu před dvěma roky zachytil náš fotoreportér.

před 11 minutami

Inter Milán porazil FC Janov a vede italskou ligu o sedm bodů

Fotbalisté Interu Milán ve 24. kole italské ligy porazili doma FC Janov hladce 3:0 a vedou neúplnou tabulku o sedm bodů před městským rivalem AC, který má k dobru večerní zápas s AS Řím.

Inter nakročil k pátému ligovému vítězství za sebou už ve 32. sekundě, kdy otevřel skóre Romelu Lukaku. Belgický útočník v 69. minutě připravil druhý gól pro Mattea Darmiana a chvíli nato Lukakuovu střelu dorazil hlavou střídající Alexis Sánchez. Janovský tým v italské lize prohrál po sedmi kolech a je třináctý.

Bergamo zvítězilo 2:0 na hřišti Sampdorie Janov, za kterou nastoupil v základní sestavě český reprezentační záložník Jakub Jankto. Atalanta se posunula na čtvrté místo neúplné tabulky.

Jankto měl v 10. minutě jednu z prvních šancí utkání, ale jeho střelu zpoza šestnáctky zlikvidoval brankář Marco Sportiello. Bergamo poslal do vedení krátce před pauzou Ruslan Malinovskij povedenou ranou do horního růžku. V 70. minutě přidal pojistku Robin Gosens. Hosté v Serii A zvítězili potřetí za sebou, desátá Sampdoria podruhé v řadě nebodovala a neskórovala.

před 33 minutami

Judista Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze

Judista Lukáš Krpálek vyhrál turnaj European Open v Praze. Olympijský vítěz, který minulý týden prohrál hned první zápas na Grand Slamu v Tel Avivu, na podniku nižší kategorie ovládl všechny čtyři duely. Ve finále kategorie nad 100 kilogramů porazil Ukrajince Oleksandra Gordijenka, jemuž patří ve světovém žebříčku 37. příčka. O další dvě české medaile se dnes postarali Adam Kopecký a Jaromír Musil, kteří získali bronz v kategorii do 81 kilogramů.