Galerie z archivu: Squaterský projekt Šatovka městský úřad zazdil. A to doslova

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 9. 1. 2019 11:16
Galerie z archivu: Podívejte se, jak jsme před dvěma lety zaznamenali konec squatu Šatovka. Osmnáct dní si užívala skupina mladých lidí radost z nového bydlení v opuštěném domě v Šáreckém údolí v Praze. Pod hrozbou policejního zásahu squat sami opustili.

Čtyři roky byl veliký dům na krásném místě prázdný. Jeho správce, městská část Praha 6, vyhnal nájemníky kvůli projektu sociálních služeb pro lidi trpící Alzheimerovou nemocí. Z projektu sešlo a do domu se loni před Vánoci nastěhovali squateři. Vlastník najednou reagoval překvapivě rychle, přízemní okna zazdil a poslední nechal volné jen proto, aby skupina mladých lidí mohla odejít. Ti to v poledne 7. ledna udělali. Nevětraný, zazděný objekt čeká dál na svou zkázu. Podívejte se, jak konec squatu před dvěma roky zachytil náš fotoreportér.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy