Proklouzat se zimní krásou. Objevte fascinující svět dálkového bruslení v Česku

Proklouzat se zimní krásou. Objevte fascinující svět dálkového bruslení v Česku
Pokud i přes opatrnost k proboření dojde, měl by člověk zachovat klid, lehnout si na vodu a snažit se na led vylézt "jako had".
Poprvé za mnoho let se letos bruslilo už na konci listopadu.
Ochladit by se podle předpovědi mohlo v příštím týdnu.
Na sociálních sítích existuje komunita nadšenců, kteří se o aktuálních podmínkách i najetých kilometrech průběžně informují.
Foto: Jan Stodola / www.dalkovebrusleni.cz
Domácí dap Domácí, dap
4. 12. 2020 13:04
Jakmile zamrznou hladiny vodních toků a nádrží, vydávají se dálkoví bruslaři na led. Často ujedou mnoho kilometrů. Na bruslích se někdy dostanou i do míst, která zůstávají jinak nepřístupná. Netradičnímu zimnímu sportu přichází v Česku na chuť stále více nadšenců.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy