Papež se modlil před liduprázdným náměstím. Bouře odhalila naše falešné jistoty, řekl

Papež se modlil před liduprázdným náměstím. Bouře odhalila naše falešné jistoty, řekl
Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek večer papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích.
V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět podle agentury Reuters k tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.
Jeho slova, která Vatikán označil za mimořádnou modlitbu v čase pandemie, byla díky internetu a televizi přenášena do celého světa.
"Je nám jasné, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme slabí a dezorientovaní, zároveň ale důležití a potřební, neboť my všichni jsme byli povoláni, abychom společně veslovali," řekl.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 3. 2020 13:38
Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek večer papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět k tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.
 

Právě se děje

Další zprávy