Papež se modlil před liduprázdným náměstím. Bouře odhalila naše falešné jistoty, řekl

Papež se modlil před liduprázdným náměstím. Bouře odhalila naše falešné jistoty, řekl
Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek večer papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích.
V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět podle agentury Reuters k tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.
Jeho slova, která Vatikán označil za mimořádnou modlitbu v čase pandemie, byla díky internetu a televizi přenášena do celého světa.
"Je nám jasné, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme slabí a dezorientovaní, zároveň ale důležití a potřební, neboť my všichni jsme byli povoláni, abychom společně veslovali," řekl.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 3. 2020 13:38
Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek večer papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět k tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

V Indianapolis se střílelo. Osm lidí přišlo o život, útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Při střelbě u logistického centra kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis přišlo o život osm lidí, další jsou zranění, uvedla podle agentury AP policie hlavního města státu Indidana. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Lidem podle ní nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko mezinárodního letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Jeden ze svědků vypověděl, že na místě viděl muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil. Jiný člověk řekl, že jeho neteř seděla v autě a strhla se u ní střelba. Se zraněním paže ji poté záchranáři odvezli do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy