Obrazem: Krásy zimy ohlásily svůj příchod. Jizerky jsou pod sněhem a bez turistů

Obrazem: Krásy zimy ohlásily svůj příchod. Jizerky jsou pod sněhem a bez turistů
Jizerské hory nabízejí aktuálně nejvíce sněhu z celého Česka. Podle dat ČHMÚ je tu na pěti měřicích stanicích od 10 do 25 centimetrů sněhu. Podobně je na tom i západní část Krkonoš.
"Stopy ještě nejsou strojově upravené, ale na klasiku jsou podmínky perfektní," říká Tomáš Rybář.
"Je to totální pohádka, takovéhle podmínky už letos nebudou," míní Adam Šimek.
Není to letošní první sníh v Česku. Od 11. do 20. října zejména na hřebenech severních hor napadlo také větší množství sněhu, uvádí meteorologové z ČHMÚ na webu infomet.cz
Foto: Tomáš Rybář / Adam Šimek
dap skr dap, skr
1. 12. 2020 16:50
První prosincový den vypadal v Jizerských horách skoro jako v pohádce. Aktuálně jsou Jizerky a část Krkonoš jediné hory v Česku, kde je bílo. Na několika stanicích bylo i přes 20 centimetrů sněhu. "Stezky na běžkování sice strojem upravené nejsou, ale na klasiku jsou podmínky perfektní," říkají dva čtenáři Aktuálně, kteří zdokumentovali svůj dnešní výlet na běžkách.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Navalnyj zůstane za mřížemi, soud zamítl odvolání proti vzetí do vazby

Moskevský soud zamítl odvolání ruského opozičníka Alexeje Navalného proti jeho vzetí do vazby. Navalnyj tak ve věznici zůstane, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy