Obrazem: Práce, která smrdí. V třídírně odpadů nechtějí pracovat ani vězni

Obrazem: Práce, která smrdí. V třídírně odpadů nechtějí pracovat ani vězni
Na nejvyšším místě Prahy nestojí rozhledna s občerstvením, ale třídírna městského odpadu. Je to na západní hranici metropole mezi městskou částí Sobín a obcí Chrášťany. Výška tohoto místa je 399 m n. m.
Sjeli se sem novináři, aby se na vlastní oči přesvědčili, že vězni pracují.
Sváží se sem plasty a papír z kontejnerů na levém břehu Vltavy.
Jen stroje nestačí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
11. 4. 2017 17:59
O vězně na práci je mezi zaměstnavateli zájem. Věznice nemají dost odsouzených na uspokojení poptávky. Na okraji Prahy pracují bez dozoru, ale ani o práci v třídírně odpadů nestojí. Není divu.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy